Популярність сервісу Flightradar24 стрімко зросла після авіакатастрофи в Україні
02 Сер, 2014 12:30
Катастрофа авіалайнера Malaysia Airlines в Україні різко підвищила число користувачів додатку Flightradar24, що показує місце розташування літаків в реальному часі. Про це повідомляє агентство Bloomberg. Воно зазначає, що раніше додатком в основному цікавилися ентузіасти авіації і професіонали цієї галузі.
Трафік сайту компанії зріс в 50 разів. Це змусило її відключити деякі сервіси, щоб збільшити кількість підтримуваних підключень. Додаток Flightradar24, яке має як загальнодоступну, так і платну версії, очолило рейтинги найпопулярніших додатків магазину Apple App Store в США, Німеччині та Нідерландах.
«У нас спостерігався бум продажів додатку з тих пір, як стався викид попелу ісландським вулканом, але зараз Flightradar24 користується найбільшою популярністю», – розповів агентству гендиректор Flightradar24 Фредерік Линдал (Фредерік Ліндаль).
Агентство вважає, що інтерес до додатка викликаний почасти браком достовірної інформації про катастрофу, спричиненої ракетною атакою. Наприклад, дані Flightradar24 показують, що деякі авіакомпанії уникали регіону, де був збитий літак Malaysia Airlines, тоді як маршрути рейсів інших авіаліній пролягали близько до траси збитого повітряного судна.
Проект народився як хобі двох шведських авіаторів в 2006 році. Линдал розповів, що і зараз у його компанії працює всього 12 чоловік, а операції стеження за судами відбуваються в автоматичному режимі і не вимагають великих витрат.
Для контролю за літаками використовується 4000 приймачів, які отримують сигнали про пересування повітряних суден. Зовні це невелика коробочка, яка може бути встановлена на даху будинку. Для зменшення «сліпих плям» компанії вдалося встановити приймачі навіть у таких віддалених місцях як Гренландія і крихітному острові Фернанду-ді-Норонья в Атлантичному океані.
Линдал повідомив Bloomberg, що Flightradar24 належить засновникам, хоча зараз він регулярно отримує пропозиції від великих інвестиційних фондів. Гендиректор стартапу не виключив, що в майбутньому будь-яка з ініціатив компанії потребують зовнішніх інвестицій.