У періоди погіршення погодних умов, особливо в осінньо-зимовий період, любителям гірського відпочинку потрібно утриматися від туристичних походів у Карпати.
Адже за таких умов навіть досвідченим туристам дуже легко збитися з наміченого маршруту, втратити відомі орієнтири, опинитися у незнайомих і небезпечних місцях.
Тож перш ніж вирушити за адреналіном на гірські схили, добре зважте свої реальні можливості та подумайте про зворотній бік, на перший погляд, цілком захоплюючої та цікавої прогулянки в горах. А тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема – належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також – від знання місцевості та її природних перешкод.
І, звичайно, головна вимога, це зареєструватися і отримати консультацію працівників гірської пошуково-рятувальної служби щодо обраного маршруту і можливого погіршення погодних умов.
Якщо ж ви все-таки вирішили здійснити мандрівку в гори, рятувальники закликають подбати про відповідне спорядження залежно від особливості маршруту. Серед першочергових речей – теплий одяг та взуття, шапки, рукавиці, GPS навігатор, запас продуктів харчування, термос з гарячим чаєм, медикаменти, нагадують в управлінні ДСНС.
Неприпустимо: виходити на маршрут за дуже несприятливих погодних умов (в дощ зі снігом, сильний туман, за низьких температур); а також – протягом трьох днів після великих снігопадів (більше 50 см опадів) та при явно вираженій лавинній небезпеці.
В зимових умовах у жодному разі не пересувайтеся в тумані чи темряві, щоб уникнути втрати орієнтації, зриву з карнизу тощо. Не здійснюйте підйом або спуск вузькими кулуарами, де є небезпека зсуву каменів чи сходу лавини. Регулярно звіряйте напрямок руху за картою і компасом. Якщо ви заблукали і немає можливості організувати надійний нічліг, то повертайтеся знайомим шляхом назад. У випадку будь-якої проблемної ситуації телефонуйте на «101».