Поради МОЗ: ігри, які знімають стрес у дітей

Автор: Костинюк Олександр

25 May, 2023 14:01

Поділитись публікацією
Поради МОЗ: ігри, які знімають стрес у дітей

Діти легше сприймають інформацію в ігровій формі, навіть у моменти стресу. У Міністерстві охорони здоров’я зібрали вправи від психологині Світлани Ройз, які допоможуть дитині впоратися зі стресом зрозумілою їм мовою.

Про це пише “Галка” з посиланням на фб-сторінку МОЗ України.

П’ять відчуттів: попросіть дитину показати п’ять предметів одного кольору, торкнутись чотирьох речей і розказати, які вони на дотик, повторити три звуки, які вона почула навколо, описати два запахи, які її оточують, пригостіть чимось їстівним і запитайте, який у ласощів смак.

«Поцілунки». Квадратний, трикутний, овальний — цілувати лобик чи щічку так, щоб послідовність поцілунків утворила різні форми.

«Обійманці». Діємо за принципом «обійми мене, сильніше, ніж я тебе».

Робимо масаж: «Рейки, рейки, шпали, шпали… Їхав поїзд із Полтави. Ось віконце відчинилось — горошинки покотились. Йшли курчата, ціпу-ціпу, дзьобали собі на втіху. А за ними гусенята теж пощипують завзято. Далі йшла сім’я слонів, тупали, аж гай шумів. От директор-молодець стіл поставив і стілець та друкує на машинці лист малесенькій дитинці: «Люба доню! Рідна пташко! Висилаю жовту чашку. В неї сонячні бочки і на денці — крапочки» (переспів Мирослави Кім).

Розмальовки також можуть відволікти дитину від надзвичайних ситуацій. Ви можете завантажити і роздрукувати буклет із розмальовками та іграми тут: http://bit.ly/3lYrsCw

Дітям від 6 років корисним для стабілізації стане «Твоя сила: практикум для дітей та підлітків». Його можна завантажити за посиланням: http://bit.ly/3nN0vBX

Викладене у брошурі спонукає до роздумів, водночас дає практичні поради щодо регулювання власних емоцій.