Порошенко: Росія може “взяти” не лише Київ, а будь-яке місто, якщо її не зупинити

Автор: Турій Роман

06 Sep, 2014 12:21

Поділитись публікацією
Порошенко: Росія може “взяти” не лише Київ, а будь-яке місто, якщо її не зупинити

Росія може “взяти” не тільки Київ, але і будь-який інший європейський місто, якщо весь світ не об’єднається у своїй солідарності з Україною.

Читайте також: "Очі Арти": волонтери повідомили про великий контракт на закупівлю БПЛА

Про це в інтерв’ю телеканалу ВВС заявив президент України Петро Порошенко.

Коментуючи слова Путіна про те, що вже через 2 тижні він може “взяти Київ”, Порошенко зазначив: “Армія РФ – 1,2 млн осіб. За тією ж логікою, як РФ може “взяти Київ”, Росія може взяти Варшаву, Вільнюс, Ригу, Бухарест, будь-який інше місто, якщо весь світ не об’єднається у своїй солідарності з Україною”.

“Якщо ми не змінимо нинішній стан справ, який безумовно є печальним, то так і буде, в цьому немає ніяких сумнівів”, – підкреслив Порошенко.

Також він зазначив, що країни НАТО вперше запропонували Україні високоточну зброю не для того, щоб Україна змогла перемогти в цій конкретній війні, а щоб створити на українській території європейську систему безпеки, оскільки “це війна не тільки України”.

Відповідаючи на запитання ведучого програми Hard Talk, які саме країни запропонували Україні надати озброєння, Порошенко зазначив: “Це конфіденційна інформація”.

“Ніхто не відчуває жодних ілюзій, що солдати країн НАТО хоча б теоретично можуть воювати на території України, захищаючи українську демократію і безпеку. Ми розраховуємо на себе. Але нам життєво необхідна фінансова та технічна військова допомога”, – додав Порошенко.

На запитання, чи може Україна відвести свої війська із зони АТО,залишивши Луганськ і Донецьк в руках терористів, як то передбачає “план Путіна”, Порошенко заявив: “Ми не можемо говорити, що залишимо ці території, бо йдеться про наших територіях”.

“Я розцінюю пропозицію Путіна (відвести війська) як ознаку того, що він готовий розділити відповідальність за дотримання перемир’я … Ні в якому разі мова не йде про порушення територіальної цілісності і недоторканності України”, – додав Порошенко.

Коментуючи питання про те, що ці територіх можуть бути втрачені Україною, Порошенко зазначив: “Коли я став президентом кілька місяців тому, озброєні терористи утримували під своїм контролем величезну територію. З того часу ці території скоротилися приблизно на 2/3. І у цьому – безсумнівний успіх Збройних сил України”.

Також президент заявив: “Я готовий битися за свою країну і навіть померти за неї. І я запевняю вас, що так само думає велика кількість жителів України”.

“Україна як держава і я, як лідер цієї держави, робимо все можливе, щоб у нашій країні наступив мир”, – додав Порошенко, пише УП.