«Порт Франківськ»: від організації рейвів до центру допомоги ЗСУ (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

18 Тра, 2022 12:11

Поділитись публікацією
«Порт Франківськ»: від організації рейвів до центру допомоги ЗСУ (ФОТО)

Коли бомблять мирні міста — Україні не до вечірок. З початком війни діяльність великої ніші української електронної музики стала на паузу. Проте учасники рейв-спільноти не сидять на місці та шукають способи пришвидшити перемогу.

Інтерв’ю відбулось 22 квітня. Від того часу активісти зареєструвалися як благодійна організація «БФ «ПОРТ ФРАНКІВСЬК»». Закінчили проєкт з «Азовом» та розпочали новий — забезпечення нового батальйону 10-тої гірсько-штурмової бригади. Незабаром там оголосять про наступний проєкт.

Діджеї та промоутери захищають Україну в ТрО і на полі бою, шукають кошти та необхідні речі для захисників. Останній варіант обрало й комʼюніті на заході України — вони оперативно організували великий координаційний центр — «Порт Франківськ». Про історію утворення центру та його діяльність нам розповів Олексій Мельничук з спільноти DETALI, інформує “Галка” з посиланням на “Слух“.

Як зʼявився «Порт Франківськ»

«Порт Франківськ» — це спільний благодійний проєкт промо-груп DETALI, Capsule, Kvadrat, креативних агенцій Hexagon, Easy та дизайн-студії Metacarbon із заходу України. До початку війни західні міста активно розвивали музичну та креативну індустрію, утворюючи нові спільноти.

Олексій Мельничук: 

Ми були на впевненому і плавному підйомі останні п’ять років. У 2017 році почалася нова ера (у електронній сцені — ред.), коли з’явилися DETALI. Паралельно з’явилися промо-групи VTIXA, ЦВІТ та Kvadrat, а інші почали приїжджати з шоукейсами (Rhythm Büro, Hypnohouse, Laconica).  У нас часто були закордонні гості: Vril, Carl H, Eric Cloutier, Havantepe, Vid Vai, Kuba Sojka, Zadig. На події збиралися до 1000 людей.

З початком війни, перетравивши первинний шок, місцева молодь активізувалась та почала шукати способи допомогти протидії ворогу. 

Олексій Мельничук: 

Ми почали ставати на воєнні рельси десь 28 лютого, виготовляючи коктейлі Молотова. Тоді ж, після короткої сесії виробництва, зрозуміли, що ми можемо бути кориснішими у чомусь більш продуктивному.

 
 

Нова команда і перший краудфандинг

Обʼєднавшись у невелику команду з дев’яти людей, активісти вирішили діяти швидко й обрали напрям логістики та збору коштів на речі для військових. Комунікацію вирішили вести від сторінки DETALI в Інстаграмі, яка тоді мала 6000 підписників. Перший збір організували на тепловізори, закривши його в три доби.

Олексій Мельничук: 

Ідея була на поверхні й ми не гаяли часу. Одразу стало зрозуміло, що це найнагальніша потреба військ на момент початку першої фази. На третій день ми вже зібрали $32000, купили 8 тепловізорів, 50 рацій, партію медикаментів і ще кілька дрібниць. Усе це відправили в декілька областей, де була найбільша потреба.

 

 

Забезпечення потреб проєктним методом

Зараз «Порт Франківськ» — це майже 20 волонтерів, в тому числі й з Варшави та Берліна, які шукають важливу для гарячих точок матеріальну допомогу, закуповують необхідні речі в Польщі, Німеччині та США. Наразі допомогу відправлено для сотень бійців від Житомирської до Донецької областей — там, де терміново необхідне підсилення. Нещодавно кошти вирішили збирати окремими проєктами, щоб зразу закривати великі потреби та знаходити спонсорів на постійній основі.

Олексій Мельничук: 

Пілотним проєктом обрали організацію закупки матеріальної допомоги підрозділам полку “Азов” для деблокади Маріуполя. Ми зібрали необхідні кошти й наразі здійснюємо закупівлю. 

Це перша такого масштабу кампанія для нашої організації, тож наразі працюємо над тим, щоб залучені в першу кампанії доєдналися і в наступний проєкт. Ми звітуємо перед ними за витрачені кошти, надаємо фото і акти прийому-передачі. Для нас важливо залишатися прозорими.

З самого початку волонтери отримують регулярні внески, здебільшого від фізичних осіб. Велику частину зборів закривають з-за кордону: до краудфандингу активно долучаються жителі Європи та інших країн, а також представники української діаспори. За словами Олексія, зараз для «Порт Франківськ» іноземні вкладення в пріоритеті, адже ресурс українців нині досить обмежений.

 
 

Плани на майбутнє: благодійний фонд і життя на танцмайданчику

«Порт Франківськ» продовжує набирати обертів. Нещодавно проєкт зареєстрували як благодійну організацію «БФ “ПОРТ ФРАНКІВСЬК”». Волонтери завершили проєкт з «Азовом» та розпочали новий — забезпечення нового батальйону 10-тої гірсько-штурмової бригади. Незабаром оголосять про наступний проєкт.

«Порт Франківськ» планує розширюватись і надалі, переслідуючи головну мету — допомагати українським захисникам наблизити поразку ворога.

 

 

«НАРАЗІ ДЛЯ НАС ПРІОРИТЕТ — ЛЕГАЛІЗУВАТИСЯ У БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД І НАПРАЦЮВАТИ СТАБІЛЬНІ ЗВ‘ЯЗКИ ЗІ СПОНСОРАМИ. МИ ЗАВЕРШУЄМО ПЕРЕХІД ЗІ СПРИНТОВОГО РЕЖИМУ В МАРАФОННИЙ. ВІЙНА — ЦЕ НАДОВГО, І МИ ДО ЦЬОГО ГОТОВІ»

 
Що ж буде далі? Картину майбутнього нині уявити досить складно, але деякі речі, за словами Олексія, залишаться сталими.

Олексій Мельничук: 

Складно сказати, що таке “після війни”. Війна триває уже вісім років, зараз почалася наступна воєнна кампанія. З нею прийшла чесність та відкритість у стосунках з ворогом та союзниками. Вона завершиться лише для того, щоб одного дня вибухнути з новою силою. 

У перервах між цими фазами ми будемо робити те, що вміємо робити найкраще — святкувати життя на танцмайданчику та продовжувати допомагати нашим бійцям захищати мирне життя українців.

Як приєднатися до краудфаундингу та ознайомитись краще з діяльністю «Порт Франківськ» — на сайті проєкту або сторінці в Instagram.