Porto Franko Gogol Fest стартував відкриттям арт-простору “Drukarnya” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Турій Роман

08 Чер, 2016 20:08

Поділитись публікацією
Porto Franko Gogol Fest стартував відкриттям арт-простору “Drukarnya” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В рамках міжнародного міждисциплінарного фестивалю Porto Franko Gogol Fest, який з 8 по 12 червня проходитиме в Івано-Франківську, в приміщенні старої друкарні відкрили мистецьку платформу “Drukarnya”.

Ініціаторами перетворення простору колишньої друкарні виступили куратори візуальної складової фестивалю.

“Основним месенджем фестивалю є “Місце сили”. І наше основне завдання, щоб після цього фестивалю Франківськ став культурною столицею України. І цей фестиваль це той потужний вибух, який має розійтись Україною, на всю Європу, на весь світ, на Всесвіт. І однією з ініціатив є відкриття мистецької платформи “Drukarnya”, – каже Ростислав Держипільський.

Кураторка візуальної програми фестивалю Дар’я Кольцова каже, що на 1 300 квадратних метрах створять унікальне місце поєднання різних видів мистецтва.

“Ми хочемо, щоб ця локація дійсно запрацювала. Не тільки будівля, а й сама територія повинні запрацювати. Тут проходитимуть не тільки виставки візуального мистецтва, а й лекторії, дискусії, це місце, де матимуть змогу працювати митці. Саме для цього ми відкриваємо сьогодні цю платформу”, – каже Кольцова.

Сьогодні в приміщенні друкарні запрацювала експозиція, в якій поєднали роботи як франківських художників, так і художників з інших регіонів країни, а також закордонних митців. В рамках фестивалю експозиція доповнюватиметься новими роботами. Так, в стінах друкарні відбудеться літературний перформанс Мирослава Лаюка “Воздух”, а вже незабаром відкриється музей “Друкарня” присвячений літературному життю Франківська.

Враженнями від побачено з “Галкою” поділилися перші відвідувачі.

“Цікава виставка. Багато цікавих форм:є відео, є скульптура, є фотографія, є інсталяція. Мені особисто сподобалося інсталяція з колонками музичними, з яких зроблені хатки для птахів. Дуже цікава інсталяція з антенами. Сподобалися всі відеороботи. Це дуже класно, бо в нас у Франківську відео дуже рідко показують мистецьке. Є класні скульптури, мурали. Дуже класна атмосфера.

Друкарня, Порто Франко-1553

Було б класно, щоб таке відбувалося в Франківську частіше. Хоча, я сумніваюся, що у Франківську це може бути постійно. Але було б добре, якби виставки час від часу змінювалися і у Франківську було щось на зразок “Пінчук Арт Центр”, – каже культурний менеджер Євген Філатов.

Друкарня, Порто Франко-1581

“Я буквально щойно зайшла, але можу сказати, що мені вже подобається. Думаю, що схожого у Франківську ніде немає, тому це цікаво. Найбільше мені сподобалась ідея з кімнатою. Я такого ще не бачила раніше”, – ділиться враженнями бармен Ірина.

Друкарня, Порто Франко-1589

“Я навіть не знаю, що вам сказати. Я тут працюю, проводжу захист і забезпечую безпеку. Так, ходив, дивився. Клоунада. Мені не сподобалось. Не люблю я те сучасне мистецтво”, – каже охоронець друкарні Петро.

Після завершення фестивалю,кажуть ініціатори, перетворення простору старої друкарні не завершиться. Вже зараз куратори працюють над кількома проектами-виставками, котрі мають пройти в стінах платформи. А завтра на гостей фестивалю в рамках візуальної програми “LITORALIS” відбудеться екскурсія локаціями, яку проведе Дарія Кольцова.

Читайте також «Франек, добрий ранек»: як троє урбаністів створили комікс про життя в Франківську, щоб провести в місті «урбаністичне покращення» (ФОТО)