Порушення пожежної безпеки: прокуратура і ДСНС назвали попередню причину смертельного інциденту в Косівській лікарні

Автор: Єва Жасминова

29 Гру, 2021 11:08

Поділитись публікацією
Порушення пожежної безпеки: прокуратура і ДСНС назвали попередню причину смертельного інциденту в Косівській лікарні

Як інформувала Галка раніше, у Косівській лікарні горіла реанімація: загинули троє пацієнтів.

Івано-Франківська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом пожежі в лікувальному закладі, під час якої загинули пацієнти та постраждали медики (ч. 2 ст. 270 КК України).Установлено,що ввечері 28 грудня спалахнула пожежа на першому поверсі реанімаційного відділення Косівської центральної районної лікарні.

Внаслідок цього троє людей загинуло та троє медиків отримали опіки.
Загиблі – 58-річна жінка та 76-річні чоловік і жінка. Потерпілих медичних працівників госпіталізовано із травмами різних ступенів тяжкості.

За попередніми даними, причина пожежі – порушення працівниками лікарні вимог пожежної безпеки. Наразі проводяться слідчі дії, направлені на встановлення всіх обставин кримінального правопорушення.
Досудове розслідування триває.

За інформацією ДСНС, 28 грудня у Косівській лікарні саме дії людини – її необізнаність щодо елементарних законів фізики та нехтування правилами безпеки призвели до непоправних втрат.

“Так, в реанімації працювали одночасно 5 кисневих концентраторів, що створило умови для перенасиченості повітря киснем. Після трагічної загибелі одного з пацієнтів лікарні від covid-19, один із співробітників закладу, за традицією, поставив заупокійну свічку. Від контакту відкритого вогню з перенасиченим киснем повітрям в реанімаційній палаті миттєво зайнялося медичне обладнання, тканина та інші предмети… У таких умовах швидкого поширення пожежі було не уникнути.
За таку страшну помилку і людям, і державі довелося заплатити дуже високу ціну – загинуло троє людей. Наразі лікарі борються за життя тих, хто отримав травми, а ДСНС проведе невідкладні перевірки лікарень на стан пожежної безпеки. Проте ми вже зараз закликаємо керівників медичних установ суворо заборонити використання відкритого вогню в реанімаційних відділеннях та поблизу кисневого обладнання”.

Причиною смертельної пожежі у лікарні Косова став вибух, – МОЗ

Жертв може бути більше: відомі подробиці смертельної пожежі в реанімації Косівської лікарні. Голова ОДА повідомила, що кількість жертв пожежі в Косові зросла до трьох (ВІДЕО).

 Травми на пожежі в Косівській лікарні отримали троє медиків, двоє з них у надважкому стані.

Пожежники показали відео з місця вибуху у Косівській лікарні