Посадовці відділу Держземагенства позбавили бюджет 143 тисяч гривень

Автор: Людмила Баран

03 Jul, 2014 11:16

Поділитись публікацією
Посадовці відділу Держземагенства позбавили бюджет 143 тисяч гривень

Посадовці не стягнули кошти з підприємства за втрати сільськогосподарського виробництва.

Прокуратура Івано-Франківської області перевірила дотримання вимог земельного законодавства у відділі Держземагенства в Надвірнянському районі Головного управління Держземагенства в області.

Встановлено, що посадовими особами відділу Дерземагенства не вживались заходи щодо стягнення з одного з суб’єктів господарювання нарахованих понад 140 тисяч гривень втрат сільського господарського виробництва та не обліковували такі втрати в звітності.

Так, рішенням Зарічанської сільської ради підприємству надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок з сільськогосподарських угідь, загальною площею 12,2 га для будівництва та обслуговування туристичного комплексу. Відтак, було укладено два договори оренди, згідно яких вказані земельні ділянки надавались суб’єкту господарювання терміном на 49 років з правом викупу.

Однак, не зважаючи на те, що цільове призначення даної землі змінено, втрати сільського господарського виробництва не сплачені.

Внаслідок такого неналежного виконання службовими особами відділу Дерземагенства своїх обов’язків щодо контролю за порядком визначення розміру та відшкодуванням втрат сільськогосподарського виробництва, державним інтересам спричинено збитки на суму 143 тисячі гривень.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст 367 КК України (службова недбалість) внесені прокуратурою Івано-Франківської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань.