Послуги стоматолога, швачки чи перукаря: у Франківську відкрили побутовий центр «ЯМаріуполь» (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

20 Лис, 2023 16:15

Поділитись публікацією
Послуги стоматолога, швачки чи перукаря: у Франківську відкрили побутовий центр «ЯМаріуполь» (ФОТО)

20 листопада у Франківську відкрили шостий для України побутовий центр для маріупольських переселенців «ЯМаріуполь.Турбота». 

Про це пише «Галка» з місця події. 

У Центрі маріупольці зможуть скористатися послугами стоматолога, швачки, пральні, перукаря, коворкінгом, отримати психологічну допомогу. Також тут працює дитячий простір. Половину дня він працює як дитсадок, іншу половину – як розвивальний центр. Ще в центрі можна отримати гуманітарну допомогу. 

«Тепер ми готові до того, аби до нас приходили не лише за атмосферою, а й працювати, відпочити і отримати допомогу з різних-різних питань. Розширяємо свої Центри ми просто: якщо бачимо, що в тому, чи іншому місті чисельність маріупольців збільшується, в цьому випадку – 3 000 людей, то робимо ширший простір, де є більше можливостей для наших людей.  Тому це вже шостий такий Центр з побутовим нахилом. Перший ми відкрили в грудні минулого року», –  розповідає координаторка проєкту Ольга Обережна. 

За її словами, завдяки відкриттю цього Центру зʼявилися й нові робочі місця для маріупольців. Як кажуть організатори, вони працюють заради маріупольців. 

Дмитро виїхав з Маріуполя ще наприкінці лютого 2022 року. Він каже, що відкриття такого Центру допоможе реабілітуватися переселенцям, які недавно приїхали до Франківська. За його словами, завдяки персоналу, відвідувачам та інтерʼєру, тут відчувається атмосфера рідного міста. 

В Україні до цього працювало п’ять таких Центрів, а саме – у Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі, Львові.

На відкриття Центру завітав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. Він каже, що сьогодні 150 000 маріупольців знаходиться в евакуації. І кожен з них чекає повернення додому. 

«Але ми не просто чекаємо. Ми чекаємо і готуємося, формуємо плани нашого повернення. Наші хлопці та дівчата роблять все, щоби ми повернулися виключно під український прапор. Кожного дня ми зустрічаємо наших маріупольців, які відчувають цю підтримку та допомогу», – ділиться Бойченко. 

Мер розповідає, що для них дуже важливе справедливе відшкодування завданих росією збитків. Вже є відповідна постанова, а в цьому центрі є фахівці, які будуть допомагати зробити все, щоб всі, у кого зруйновано майно, отримали відшкодування від держави.

«Цього тижня я буду особисто зустрічатися з профільним міністром, який цим займається. У нас було багато питань до цього закону. Головне було питання, щоб ми в цей закон потрапили. Президент розумів, що Маріуполь – це велика трагедія, і тому без Маріуполя цей закон був би неможливим. Також проблемним питанням було вартість одного квадратного метра за ту шкоду, яку завдала російська агресія.  Ми добилися того, що сьогодні його ціна – 588 доларів», – додав Вадим. 

Зараз маріупольці також працюють над  проєктом «Маріуполь Реборн», який складається з двох частин: вираховування шкоди, нанесеної місту та його швидке відновлення. Попередня вартість відновлення Маріуполя – це 14,5 млрд євро.

«Наша мета не змінилася. Як і рік тому, так і в цьому році головна наша мета – підтримати та допомоги в цих важких умовах, які мають назву війна. Ми зберегли найголовніше – зберегли нас, як Маріуполь», – завершив мер Маріуполя. 

Раніше «Галка» вже розповідала про роботу центру «ЯМаріуполь».