Постановник із Франції стане головним режисером Франківського драмтеатру (ФОТО)

Автор: Застава Максим

12 Бер, 2019 14:31

Постановник із Франції стане головним режисером Франківського драмтеатру (ФОТО)

Вперше в Україні режисер із Франції буде працювати на штатній основі у Франківському драмтеатрі на посаді головного режисера.

Читайте також: Франківців запрошують на музичну феєрію "Легенда святого Різдва" (ФОТО)

Про це 12 березня на прес-конференції повідомив керівник драмтеатру Ростислав Держипільський.

Французький спеціаліст Жуль Одрі, котрий має успішний досвід роботи в кількох театрах Парижа, пройшов конкурс на цю посаду, інформує “Галка“.

Прем’єрною постановкою француза стане “Калігула”, в основі якої – адаптація написаної 1938 року однойменної п’єси Альбера Камю.

“Це питання виникло не сьогодні, ми його обговорювали і вирішили затвердити іноземця головним режисером театру. Ми з Жюлем познайомилися ще раніше, йому сподобався наш театр і місто загалом. Це дуже цікавий досвід, вчитися нам не пізно ніколи, і це буде великий плюс і розширення свідомості. Наша синергія має створити щось ексклюзивне”, – каже Держипільський.

За словами француза, він дуже щасливий жити і працювати в Івано-Франківську.

“Я дуже полюбив це місто. Я його відкрив влітку минулого року на фестивалі Порто Франко. Це місто має душу, яку я не відчував у жодному місті України. Я дуже задоволений акторським складом і керівником театру. Тут є вагомий мистецький напрямок, побудований на традиціях, і це мене надихає. Основне з моїх завдань – знайти той баланс між українською культурою і європейськими віяннями, які я привіз із собою”, – розповідає Жуль Одрі.

Режисер із Парижа подякував франківцям за теплий прийом і зачитав кілька рядків з поезії Івана Франка “Каменярі”.

Нагадаємо, в лютому цього року Президент України Петро Порошенко надав Івано-Франківському академічному драматичному театру імені І.Франка статус національного.

А кілька днів тому, 9 березня, керівникові франківського драмтеатру Ростиславові Держипільському вручили Шевченківську премію. Режисера-постановника відзначили за вистави “Енеїда” І.Котляревського, “Вона – Земля” В.Стефаника, “НАМLЕТ” В.Шекспіра, “Оскар і Рожева Пані” Е.-Е.Шмітта.

Крім того, за словами Ростислава Держипільського, ближчим часом до драмтеатру пропонують запрошувати з постановками відомих українських режисерів.

“Стратегія моя і команди полягає в тому, щоб запрошувати до Франківська режисерів, які є найкращими в Україні. Ми це робили і будемо продовжувати робити, адже, на мою думку, задача національного театру – показувати все найкраще, що є в державі”, – додав Держипільський.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!