Постійний відеонагляд за поліціянтами та затриманими: у Долині запрацював безпековий проєкт “Custody Records” (ФОТО)
01 Кві, 2024 20:57
Система електронного обліку та цілодобової фіксації усіх дій, які відбуваються у відділах та відділеннях поліції “Custody Records” запрацювала у Долині. Це вже третє місто Франківщини, де діє проєкт.
Про це пише “Галка” з посиланням на допис поліції Івано-Франківської області.
Національна поліція України впроваджує на Прикарпатті сучасну систему відеонагляду, яка спрямована на забезпечення прав затриманих, а також полісменів від необґрунтованих звинувачень “Custody Records”. В Івано-Франківській області безпекова ініціатива вже працює в Надвірнянському та Калуському райвідділах поліції. А напередодні її впровадили у відділенні поліції № 1 міста Долина Калуського районного відділу поліції.
Ефективність системи “Custody Records” перевірив начальник ГУНП в Івано-Франківській області Сергій Безпалько, представники центрального апарату Національної поліції, очільники громадських та правозахисних організацій.
“Унікальність цієї системи полягає в тому, що вона забезпечує абсолютну прозорість в роботі поліції. Громадянин, який потрапляє в підрозділ поліції, потрапляє під відеоспостереження, і аж до моменту вибуття з-під контролю поліції перебуває під ним”, — зазначив начальник ГУНП В Івано-Франківській області Сергій Безпалько.
Про особливості та переваги системи розповіла начальниця відділу моніторингу автоматизованого обліку дій із затриманими особами Управління дотримання прав людини Національної поліції України Олена Дмитращук. Поліціянтка продемонструвала роботу системи фіксації всіх дій, що відбуваються з затриманим. Окрім цього змоделювала різні ситуації, які можуть виникнути у підрозділі поліції, зокрема при затриманні особи, яка підозрюється у скоєнні правопорушення.
“Система на сьогодні впроваджена в 96 підрозділах поліції України. Система дає можливість спростувати або довести будь-яку дію, забезпечити справедливість для кожного громадянина, незалежно чи то затримана особа, чи свідок, чи потерпілий. Ми є кандидатами до Європейського союзу і головною умовою вступу є диджиталізація всіх процесів. І система Custody дає цю можливість. Окрім цього система ліквідовує будь-яку корупційну складову, адже все фіксується”, — наголосила Олена Дмитращук.
Для належної роботи інформаційної системи «Custody Records» у відділенні поліції переоблаштовано внутрішній простір. Всі приміщення та коридори оснащені відеокамерами. Це здійснено відповідно до вимог міжнародних стандартів з дотримання прав людини. Окрім цього облаштована спеціальна “зелена кімната”, яка призначена для ефективної роботи з неповнолітніми. Тут створена максимально дружня та комфортна атмосфера, яка допомагає опитувати дитину, не заподіявши їй при цьому жодних психологічних травм.
Особовий склад відділення поліції пройшов спеціальне навчання щодо функціонування системи. Також у підрозділі введена окрема посада інспектора з дотримання прав людини, яка відповідатиме за формування інформаційної підсистеми: вноситиме туди всю інформацію щодо фактичного місця затримання, місця перебування особи в територіальному підрозділі поліції, та все те, що відбувається у підрозділі.
“Custody Records” — це те нововведення, яке сприяє довірі поліції. Це працює! Адже документується кожна слідча дія, кожна хвилина перебування в відділені поліції. Ця система робить діяльність поліції абсолютно прозорою, максимально зрозумілою”, — поділилась враженнями представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко.
У всіх підрозділах, де наразі функціонує “Custody Records”, мінімізована кількість скарг щодо будь-яких протиправних дій, натомість збільшений рівень довіри населення до поліцейських послуг.