Потребує ремонту та шукають меценатів: як живе Калуський геріатричний центр (ФОТО) 

Автор: Соня Грейда

27 Лют, 2024 17:15

Поділитись публікацією
Потребує ремонту та шукають меценатів: як живе Калуський геріатричний центр (ФОТО) 

Калуський геріатричний центр відкрився 14 жовтня 2023 року. Перші мешканці поступили туди вже 26 жовтня – це були ВПО, евакуйовані з найбільш постраждалих областей України.

Про це пише “Галка”.

Наразі у Калуському геріатричному центрі проживають 33 мешканців, 28 з них – переселенці.

Директор закладу Василь Ільницький розповів, що будівля геріатричного центру потребує часткового ремонту. Зараз керівництво шукає меценатів для того, щоб створити додаткові ліжко-місця. Також, за словами директора, центр потребує приміщення для реабілітації.

«У нас проживають старші люди, деякі з них – після інсульту чи інших хвороб. Вони потребують реабілітаційних послуг. Тому і є така потреба», – пояснює Ільницький.

Окрім частини будівлі, оновлення потребує й внутрішній двір. Керівник закладу розповідає, що мешканцям центру важливо дихати свіжим повітрям. Тому двір хочуть вистелити бруківкою та встановити там альтанку і лавочки.

 

Дві пенсіонерки, які в жовтні прибули до центру з Херсонської області розповідають, що забезпечення в центрі хороше.

«Годують нас чотири рази на день. А ще купають та перуть речі. Тут і люди добрі, і відношення персоналу гарне», – ділиться “Галці” пенсіонерка.

Міська рада Калуша фактично повністю оплачує заробітну плату працівникам, каже Ільницький. Також міськрада фінансує й всі потреби мешканців та комунальні послуги. На це у 2024 році виділили близько 6,5 млн гривень.