Потрібне розширення: як у Лисці працює реабілітаційне відділення лікарні (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

30 Жов, 2024 15:10

Поділитись публікацією
Потрібне розширення: як у Лисці працює реабілітаційне відділення лікарні (ФОТО)

У реабілітаційному відділенні Лисецької лікарні щодня збільшується кількість пацієнтів, особливо військовослужбовців. Там кажуть, є нагальна потреба в розширенні.

Про це пише Галка з престуру в Лисецьку громаду.

За словами завідувачки відділення фізичної та реабілітаційної медицини Лесі Пилипів, відділення відкрили у 2023 році на 20 ліжок.

“Якщо минулого року ми прийняли 58 військовослужбовців, то за девʼять місяців цього року – вже 150. Загальна кількість цивільних пацієнтів становить близько 300 осіб”, – зазначає Леся Андріївна.

 

У відділенні є кабінети фізичної терапії та ерготерапії, працюють терапевти мови та мовлення, надається психологічна допомога. Також на базі відділення діє кафедра фізичної терапії та ерготерапії. Однак через збільшення кількості пацієнтів виникла гостра потреба в розширенні, особливо це стосується кабінету фізичної терапії.

Серед пацієнтів відділення – Марія Конвалюк, інвалід першої групи. Її син Василь, який служив в Авдіївці та Красногорівці, зник безвісти 16 березня 2022 року.

“Після зникнення сина Леся Андріївна та весь персонал дуже допомагають мені. Я пересуваюся на візку, і тут мені надають необхідну допомогу”, – розповідає пані Марія.

Ветеран Тарас “Тарасік” Іванків, колишній військовослужбовець 81 десантно-штурмової бригади, отримав серйозні поранення під час оборони Ізюма у 2022 році.

“Мене завалило будівлею після удару рашистів. Були переламані дві кістки, пошкоджені нерви та хребет. Завдяки професійності місцевого персоналу я вже можу рухати ногою, якою раніше взагалі не міг користуватися”, – ділиться він.

 

З 2022 року на комунальну лікарню спрямували з сільради майже 9 мільйонів гривень. Пацієнти проходять реабілітацію від 15 до 21 дня, відповідно до вимог контрактування Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Як зазначають і пацієнти, і персонал, розширення відділення є критично важливим для належної якості медичної допомоги, особливо враховуючи специфіку роботи з військовослужбовцями та людьми з інвалідністю.