Потяг з минулого прибув до Івано-Франківська (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

08 Вер, 2016 11:06

Поділитись публікацією
Потяг з минулого прибув до Івано-Франківська (ФОТО)

У місті 8 вересня святкують 150-річчя залізничного сполучення між Івано-Франківськом, Львовом та Чернівцями.

Читайте також: Приміський рух – збиткова діяльність, - очільник «Львівської залізниці»

“Шановне паньство, знаменна подія у нашому Станіславові, перший потяг зі Львова прибуде сьогодні  о  десятій годині десять хвилин на першу колію, – такими словами диспетчерка з гучномовців  вітала відвідувачів вокзалу.

До міста  справді прибув, розповсюджуючи довкола себе дим і пару,  поїзд, якому сто років.

“Враження супер, – сказав машиніст, – Керувати важче, багато фізичної роботи. Треба працювати лопатою”.

На вокзалі зібралися юрби хочих подивитися на паровоз, зайняли весь пішохідний міст та його східці.

Гостя зустрічав оркестр. З потяга вийшли люди  у костюмах минулої епохи  і  затанцювали на пероні. Представники Львівської залізниці, міської та обласної влади виголошували вітання. Ветерани-залізничники отримували відзнаки.

“Сьогодні надзвичайна історична подія, бо саме 150 років тому до Станіславова прибув перший потяг зі Львова,  а потім поїхав на Буковину. В цей час почала стрімко розвиватися інфраструктура, промисловість, будувалися майстерні, які переросли у  Локомотиворемонтний завод.  Маса краян отримала робочі місця. Вже потім, з Буковини ми з’єдналися з Румунією, з Європою”, – сказав  Іван Груник, виконуючий обов’язки начальника Львівської залізниці.

За його словами, частину залізничного шляху зі Львова, Чернівців до Новотула і Серета мали з’єднати з Бомбеєм, але через Першу світову війну плани не здійснилися.

Груник розповів, що паровоз, який прибув до міста,  працює на дровах і на вугіллі, на відміну від більш сучасних, які працюють на електроенергії чи дизель-генераторах. Відстань зі Львова до Чернівців 150 років тому він долав приблизно за 12 годин, тоді як теперішній “регіональний експрес” робить це за понад три години.

“Це наша реліквія, ми її бережемо. Потяг у працездатному  стані. Сьогодні багато іноземних туристів цікавляться ретропаровозами і ми проводимо екскурсії залізничним транспортом по Прикарпаттю, Закарпаттю і Львівщині”, – додав Груник.

Далі ретропотяг вирушив до Коломиї та  Чернівців, де святкування заплановані на 15-ту годину.

Теги: