“Повернувся з пекла до своєї багатодітної родини”: як захисник Андрій Леус проходить реабілітацію в обласній клінічній лікарні Франківська (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

22 Лют, 2024 09:17

Поділитись публікацією
“Повернувся з пекла до своєї багатодітної родини”: як захисник Андрій Леус проходить реабілітацію в обласній клінічній лікарні Франківська (ФОТО)

Військовий з Рівненщини Андрій Леус отримав поранення від мінометного вибуху під час бойового завдання на Запорізькому напрямку. Захисник зараз проходить реабілітацію в обласній клінічній лікарні Івано-Франківська. Воїн каже, що побував у пеклі, але після відновлення планує повернутись до захисту Батьківщини.

Про це пише Галка з посиланням на допис КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

32-річний Андрій Леус згадує про той час з тремтінням у голосі й каже, що побував у пеклі.

“Всі вижили, дякувати Богу. Щоправда, чотири години мене виносили, бо було складно й дуже небезпечно”, – каже військовий.

Воїн вдячний тим, хто всупереч страхові йшов на ризик, рятуючи його від стікання кров’ю та загибелі. Захисник повернувся до своєї дружньої багатодітної родини, братів та сестер. Їх у мами десятеро.

Андрій Леус планує далі захищати Україну та каже, що шанси на це зростають. Захиснику минулого тижня провели операцію з пластики нерва.

В обласній клінічній лікарні захисник вдруге. Цього разу приїхав на запрошення свого лікаря, який розповів військовому, що тут почали робити пластику нерва.

“Мені пропонували їхати до Києва пів року тому, але там дуже велика черга, багато військових з такою проблемою після поранень. Також знайомі пропонували закордоном спробувати, але пощастило, що тут лікарі почали таке робити”, – розповів Андрій.

Як зазначає захисник, реабілітація ще буде довгою. Відчуває сильний біль в нозі. Кожного дня з ерготерапевтом розробляють стопу, з’являється чуття в кінцівки.

Молодша медична сестра Наталія Передрук везе коридором крісло колісне, або каталку, як вона каже, щоб допомогти Андрієві дістатися на фіброгастроскопію.

“Ото й уся його їзда за день, бо ще кудись їхати надто виснажливо для нього”, – розповідає медсестра.

Завідувач опікового відділення Костянтин Кіршак радіє за пацієнта. Каже, що будуть продовжувати такі операції, щоб й іншим допомогти. Каже, що все для цього є у лікарні, хіба бракує свого електронного мікроскопа. Наразі такий позичає у колеги.