Поєднати історичну спадщину та сучасність: студенти-випускники ІФНТУНГ презентували архітектурні проєкти (ФОТО)
06 Тра, 2021 14:07
Шостого травня в палаці Потоцьких відкрилася архітектурна виставка.
Читайте також: Архітектори зі всього світу зможуть запропонувати ідеї як облаштувати територію палацу Потоцьких (ФОТО)
На ній студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу презентували свої дипломні роботи, в яких намагалися гармонійно включити історичну спадщину міста в сучасне середовище.
Хоч виставка називається «Архітектура поза часом: минуле і майбутнє палацу Потоцьких», але вона стосується не тільки палацу, а й усього міста Івано-Франківська.
За словами директора КП «Простір інноваційних креацій «Палац»» Володимира Гайдара, від молодих архітекторів зараз дуже багато залежить, адже проблема збереження пам’яток стоїть дуже гостро.
«Від вас залежатиме майбутнє історичних міст. Дуже цікаво дивитися на ваш свіжий погляд. Ці дипломні роботи на стендах будуть демонструватися в палаці впродовж року, тож запрошуємо усіх ознайомитися», – додав Гайдар, пише «Галка».
Завідувачка кафедри архітектури та містобудування ІФНТУНГ Зоряна Лукомська зазначила, що виставка є продовженням виставки 2019 року та включає в себе нові напрацювання.
«У цих рішеннях показано, як чинити, коли є конфлікт старого і нового в архітектурі. Люди, які завітають до палацу, зможуть побачити, що спадщину можна гармонійно включити в простір і середовище міста. Всі роботи грунтуються на комплексних дослідженнях», – каже Лукомська.
На думку очільника інституту архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ Мирослава Мазура, чудово, що існують такі виставки:
«Хочеться, аби на ці заходи приходило керівництво міста. Аби молоді фахівці їм показали, як має розбудовуватися місто, аби не зруйнувати архітектурну спадщину. Сподіваюся, Івано-Франківськ буде гармонійним і красивим. А студентам-архітекторам бажаю подальших успіхів».
Присутнім представили свіжі напрацювання студентів, які працювали ще з інвентаризаційної практики. Загалом вони стосуються палацу Потоцьких, середмістя Франківська, Тисменицької брами. Кілька представлених робіт присвячені історичним стайням та возівням часу Потоцьких, підземним просторам.
Студент Роман Снігур розповів про свою дипломну роботу:
«Для себе палац Потоцьких я відкривав двічі: у дитинстві та в часи університету. Це місце – великий потенціал нашого міста. Досліджували ми корпус Z, там колись були возівні. У своїй роботі я запропонував відновити його первісний вигляд, забрати добудову, яка з’явилася в радянські часи. А другий поверх зробити скляним із виставковим залом».