Правила поведінки на воді настільки прості, що часто ними нехтують – рятувальники
28 Тра, 2014 12:12
Настають літні канікули – час, коли діти не завжди зможуть бути під пильним наглядом дорослих. Саме тому рятувальники Прикарпаття звертаються до батьків із настійними рекомендаціями провести як з дошкільнятами, так і з школярами профілактичні бесіди на теми правильного поводження поблизу водойм.
Рятувальники кажуть, що в першу чергу батьки повинні переконати дітей в тому, що на річку без дорослих вони не повинні ходити самі у жодному разі.
Під час відпочинку біля водойм діти мають перебувати під постійним і пильним контролем батьків. Для купання слід використовувати лише придатні та найбезпечніші місця.
Також, кажуть в обласному МНС, необхідно пояснити дитині, що залазити на попереджувальні знаки, запливати за буї, стрибати у воду з висоти та в незнайомих місцях небезпечно для життя. Тим, котрі не вміють плавати, не дозволяйте заходити у воду глибше, ніж по пояс. Заборонено застосовувати плавзасоби у місцях, відведених для купання, використовувати не призначені для плавання засоби – дошки, колоди, камери від автомобільних шин тощо.
«Якщо неподалік від місця купання на воді рухається плавзасіб, слід триматися подалі від нього, а ліпше – вийти на берег, щоб уберегтися від хвиль і травм. Не можна допускати у воді ігор, пов’язаних з обмеженням руху рук і ніг. Небезпечно різко заходити чи пірнати у воду після тривалого перебування на сонці, оскільки це може спричинити судоми чи холодовий шок. За спекотної погоди купатися краще вранці або ввечері, коли зменшується можливість перегріву чи теплового удару. Не слід запливати далеко від берега на надувних матрацах та кругах, спати чи засмагати на них», – кажуть у прес-службі МНС.
Та відзначають, що правила поведінки на воді дуже прості. Настільки прості, що люди часто просто нехтують ними. Ось тоді й трапляються трагедії.