Правила поведінки на воді настільки прості, що часто ними нехтують – рятувальники

Автор: Турій Роман

28 May, 2014 12:12

Поділитись публікацією
Правила поведінки на воді настільки прості, що часто ними нехтують – рятувальники

Настають літні канікули – час, коли діти не завжди зможуть бути під пильним наглядом дорослих. Саме тому рятувальники Прикарпаття звертаються до батьків із настійними рекомендаціями провести як з дошкільнятами, так і з школярами профілактичні бесіди на теми правильного поводження поблизу водойм.

Рятувальники кажуть, що в першу чергу батьки повинні переконати дітей в тому, що на річку без дорослих вони не повинні ходити самі у жодному разі.

Під час відпочинку біля водойм діти мають перебувати під постійним і пильним контролем батьків. Для купання слід використовувати лише придатні та найбезпечніші місця.

Також, кажуть в обласному МНС, необхідно пояснити дитині, що залазити на попереджувальні знаки, запливати за буї, стрибати у воду з висоти та в незнайомих місцях небезпечно для життя. Тим, котрі не вміють плавати, не дозволяйте заходити у воду глибше, ніж по пояс. Заборонено застосовувати плавзасоби у місцях, відведених для купання, вико­ристовувати не призначені для плавання засоби – дошки, колоди, камери від авто­мобільних шин тощо.

«Якщо неподалік від місця купання на воді рухається плавзасіб, слід тримати­ся подалі від нього, а ліпше – вийти на берег, щоб уберегтися від хвиль і травм. Не можна допускати у воді ігор, пов’язаних з обмеженням руху рук і ніг. Небезпечно різко заходити чи пірнати у воду після тривалого перебування на сон­ці, оскільки це може спричинити судоми чи холодовий шок. За спекотної погоди купатися краще вранці або ввечері, коли зменшується можли­вість перегріву чи теплового удару. Не слід запливати далеко від берега на надувних матрацах та кругах, спати чи засмагати на них», – кажуть у прес-службі МНС.

Та  відзначають, що правила поведінки на воді дуже прості. Настільки прості, що люди часто просто нехтують ними. Ось тоді й трапляються трагедії.