Вчені довели, що ліки, гімнастика та дихальні вправи не впливають на лікування депресії так само швидко, як відпочинок тіла і мозку під час сну.
Люди, які не можуть виспатись, втрачають об’єм мозку. В середньому, на гарне самопочуття вдень, потрібно витратити мінімум 7 годин, поспавши вночі, повідомляє УНТ.
Вчені Американської академії неврології з’ясували, що недосипання спричиняє зменшення об’єму головного мозку. Провівши дослідження, в яких взяли участь 147 людей від 20 до 84 років, лікарі дійшли висновку що у людей з віком мозок зменшується.
Для експерименту у учасників зібрали анкети, в яких запитували про кількість часи витраченого на сон, прийомі снодійних засобів та часу необхідного аби заснути. Частина учасників групи недосипала. Після цього усім піддослідним зробили МРТ, а через три роки сканування головного мозку повторили. Дослід показав що у людей з проблемами зі сном, особливо старших 60 років, об’єм головного мозку зменшився.
В майбутньому вчені з’ясовуватимуть, чи впливає поганий сон на зміни у структурі мозку і як їх можна лікувати. А тим часом фінські вчені, з’ясували що люди які сплять менше п’яти і більше десяти годин, хворіють частіше тих хто спить в середньому 7-8 годин на добу.
Поганий сон зменшує кількість робочого часу в зв’язку з хворобою на 28%. Здоровіші за всіх, ті хто лягає у ліжко о десятій годині вечора і прокидається о пів на шосту ранку.