В Івано-Франківську 17 березня відбувся семінар «Фінансова прозорість об’єднаних громад».
У рамках заходу членів об’єднаних громад, бізнес-асоціації навчали, як в умовах децентралізації найкраще акумулювати фінансові ресурси, підвищувати податкову спроможність місцевих бюджетів, залучати грантові кошти. А також – як вести боротьбу із корупцією, пов’язану із освоєнням бюджетних коштів на місцевому рівні, повідомляє організатор події – Міжнародний центр перспективних досліджень.
Семінар відувсяу рамках проекту «Фінансова прозорість об’єднаних громад» за підтримки Посольства Нідерландів (програма MATRA).
Під час заходу Тетяна Овчаренко, експертка з питань бюджету та управління з 12-річним досвідом роботи в Міністерстві фінансів України, зазначила:
«Бюджетна система України – єдина. І положення бюджетного кодексу, і правила виконання бюджетів однакові для всіх, у тому числі і для бюджетів об’єднаних територіальних громад. Тому потрібно знати як ці правила застосовувати. При цьому, формування бюджету об’єднаної територіальної громади є щось новим для неї. Їй потрібно навчитися як будувати відносини з державним бюджетом та з центральними органами влади».
Тетяна Овчаренко розкрила особливості складання, формування та виконання бюджету об’єднаної територіальної громади.
«Часто, забувається, що фінансування видатків громади відбуватиметься за її рахунок,відповідно виникає потреба роз’яснити, яким чином краще використати ці кошти», – сказав Василь Поворозник, старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень.
Також він розповів про можливості залучення грантових коштів об’єднаними територіальними громадами, зокрема, з допомогою таких програм, як Партнерство для розвитку міст (проект ПРОМІС), програми «DOBRE» (USAID), «Підтримка розвитку сільського господарства та сільських територій» (USAID), «Горизонт – 2020» .
Окрім цього, експерти розказали про особливості посилення контролю за використанням фінансових ресурсів місцевих громад та недопущення проявів корупції.