Представники бізнесу Прикарпаття та Донеччини обговорили, як покращити співпрацю між регіонами
03 Чер, 2021 13:14
3 червня відбувся телеміст між представниками Торгово-промислової палати, ОДА та бізнес-середовища Івано-Франківщини та Донеччини.
Читайте також: Новим секретарем Івано-Франківської міської ради буде жінка
Учасники телемоста обговорили сильні сторони кожного регіону в частині бізнесу та економічного розвитку, а також згенерували ідеї на спільні проєкти, інформує “Галка”.
Членкиня правління Торгово-промислової палати Івано-Франківської області Олександра Федорук розповіла, що Палата одна з найбільших структур в Івано-Франківській області, бізнес-асоціація, в яку входить близько 300 осіб. На базі Палати відбуваються навчання, тренінги та зустрічі.
Президент Торгово-промислової палати Донеччини Максим Ануфрієв наголосив, що налагодження співпраці є головним аспектом порозуміння в нинішніх умовах. Він розповів, що вони залучають до роботи місцевий бізнес та закордонних партнерів, а на базі Палати створили “Центр з підтримки експорту”.
“Всупереч війні та втраті частини партнерів, працівники Палати продовжують працювати та залучати до роботи нових представників бізнесу. Ми готові допомагати Франківщині у реалізації її амбітних проєктів. Приємно бачити, що ми так легко спілкуємося”, – говорить Ануфрієв.
Заступник генерального директора “Карпатнафтохім” Ярема Рудик розповів про роботу підприємства. Воно є одним з найбільших виробників полімерної продукції, а також виготовляє етилен та пропілен. Щороку завод виготовляє 70 000 тонн продукції, а більшість – експортують закордон. Підприємство знаходиться у Калуші, за словами Рудика, місто є промисловим центром Прикарпаття та має площі й інфраструктури для розвитку бізнесу.
Після вітального слова представники бізнесу двох регіонів розділилися на групи, де вони обговорили ідеї економічного розвитку та перешкоди, які існують для бізнесу та сформували ідеї, як їх подолати.
Представники бізнесу Прикарпаття наголосили, що вони хочуть відновити такий самий досвід співпраці, який був до початку війни на Сході. Один з векторів співпраці – обмін студентами.
Представники бізнесу Донеччини зазначили, що регіонам потрібно покращувати комунікацію, підписувати меморандуми про співпрацю. Також додають, що потрібно знайомитися очно, налагоджувати людські контакти та роботи рекламу один одного, проводити спільні ярмарки.
Захід відбувався в рамках проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці», що є можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).