Представники ВООЗ, МОЗ та головні держсанлікарі областей обговорили перспективи розвитку системи громадського здоров’я 

Автор: Єва Жасминова

27 Jul, 2022 21:41

Поділитись публікацією
Представники ВООЗ, МОЗ та головні держсанлікарі областей обговорили перспективи розвитку системи громадського здоров’я 

21-23 липня  на Прикарпатті відбулася виїзна нарада представників Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України та обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України. 

Засідання відкрили Голова бюро ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін та генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Людмила Черненко.

Йшлося про проблеми, які виникають у рамках реагування на надзвичайні ситуації, а також  відновлення і подальший розвиток системи громадського здоров’я на всіх рівнях.

Учасники засідань обговорили  стратегічні напрямки розвитку галузі, пов’язані із майбутнім застосуванням положень законопроекту «Про систему громадського здоров’я» (№4142) та законодавчих ініціатив про біобезпеку та біозахист, а також роль та сферу відповідальності ОЦКПХ у зазначеній сфері. 

Головні державні санітарні лікарі Київської, Рівненської, Запорізької та Чернігівської областей презентували практичний досвід ролі ОЦКПХ щодо роботи мобільних моніторингових бригад з санітарно-епідеміологічної оцінки територій та співпраці з місцевою владою у забезпеченні захисту здоров’я населення в громадах.

Голова бюро ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт та представники ВООЗ запевнили присутніх у повній  підтримці країни в розвитку системи охорони здоров’я України та реагуванні на надзвичайні ситуації.

За словами головного державного санітарного лікаря Івано-Франківської області Руслана Савчука, нарада мала прикладне значення.

«Спершу пандемія COVID-19, а тепер військові дії несуть із собою нові виклики для системи громадського здоров’я. Щоб галузь працювала максимально ефективно, в державі робиться чимало. Саме про законодавчі ініціативи і реальні перспективи ми говорили з представниками ВООЗ, МОЗ та головними державними санітарними лікарями областей, які днями відвідали Прикарпаття, – розповів Руслан Савчук. 

Захід відбувся за  фінансової та логістичної підтримки  Всесвітньої організації охорони здоров’я,  Уряду Німеччини та Європейського Союзу.