Причина у кількості опадів, а не в моїх ставках: підприємець відкидає звинувачення у затопленні Пасічної (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

28 Чер, 2020 10:03

Поділитись публікацією
Причина у кількості опадів, а не в моїх ставках: підприємець відкидає звинувачення у затопленні Пасічної (ФОТО, ВІДЕО)

Власник ставків, голова фермерського господарства “Нива” Роман Слободян відкидає всі звинувачення про підтоплення Угринова та Пасічної у районі Тролейбусної- Хіміків.

Читайте також: Серед звільнених з полону восьмого січня - двоє прикарпатців (ФОТО)

Як відомо, після паводку мешканці цих районів у соцмережах припускали, що таке різке підняття води могло спричинити спуск озер на Калуській трасі. Мовляв, у воді мешканці Тролейбусної зловили рибу, тож просто від дощу такого б не було. Схожі думки говорили й представники місцевої влади.

Власник ставків Роман Слободян у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо такі звинувачення називає необґрунтованими. Каже, у них теж підтопило територію, альтанки, але озера врятував обхідний канал.

“Якби не обхідний канал, то вода б розірвала дамбу каскаду ставків. Бо вода дуже стрімко летіла з полів у канал, все було у воді. Вода лила потоками. Врятував канал і дерева, бо коріння тримало дамбу. Але причина у кількості опадів, а не в моїх ставках. Бо звідси до міста шість кілометрів, а ставки лише півтора гектара. Якби навіть ставки розірвало, то вода зі ставків би до міста просто не дійшла, а розлилася полями. Площа Угринова і Пасічної набагато більша, вода б розлилося і не піднялася б навіть на 5 сантиметрів. По-друге, у мене немає шлюзів, аби зливати ставки. Лише переливні труби невеликого діаметра – всього 20 сантиметрів. Це як середня каструля. По-третє, треба розуміти, що злив каскаду ставків зайняв би 3-4 дні, і це треба розкопувати, аби була можливість їх спустити. Адже каскад передбачає, що з одного ставка перетікає в другий, далі в третій і так до останнього. Аж з сьомого, найменшого вже можна було б спустити. Це не так вже й просто, як комусь здається”, – пояснює фермер.

На доказ своїх слів підприємець показує всі озера, переливні труби та обхідний канал. Зараз це спокійний струмочок, а три дні тому через дощову воду він перетворився на справжню річку.

“Як бачите, вода нанесла багато гілля, кущів та іншого сміття. Тепер треба чистити, на випадок нового паводку”, – зазначає Роман Слободян.

Щодо риби, то фермер вважає, що її могло принести з річки, чи маленьких ставків на приватних домогосподарствах. Каже, паводок ніс цілі дерева, то й рибу несе за течією.

Інформацію про маленькі ставочки на подвір’ях, де розводили коропа та білого амура, підтверджують і користувачі соцмереж в одній з угринівських спільнот.

Теги: