Прикарпатці зібрали книги для українців Румунії

01 Mar, 2020 12:05

Прикарпатці зібрали книги для українців Румунії

Протягом кількох місяців за ініціативи Благодійного Фонду Тараса Виноградника на Прикарпатті проходив збір книг для української бібліотеки міста Бая Маре, жудця Марамуреш.

Читайте також: “Платформа громад” ініціює створення вільної економічної зони в Івано-Франківській області 

Загалом вдалося зібрати та придбати більше близько 200 книг української та перекладної літератури різних жанрів.
Ідея провести такий збір виникла під час візиту прикарпатської делегації у Румунію. Як виявилося у регіоні з великою українською громадою практично відсутні книги українською мовою, а в одній з найбільших бібліотек Румунії Petre Dulfu їх немає взагалі.

“Для того, щоб підбірка книг була максимально якісною ми надіслали листи в українські видавництва з запрошенням долучитися до ініціативи, – розповідає організатор Тарас Виноградник. – У результаті книги за собівартістю та з суттєвою знижкою нам запропонували місцеве видавництво “Лілея-НВ”, а також київські “Основи” та “Наш Формат”.

Організатори зазначають, що у виборі книг їм допомагали експерти з видавництв та літературознавці. Книги, які приносили люди, пройшли ретельний відбір. До збірки потрапили книги Прохаська, Андруховича Шкляра, популярні бестселлери в українському перекладі, дитяча та навчальну література, а також українська класика.
Уже в березні усі книги буде передано в бібліотеку Petre Dulfu м. Бая Маре під час нового гостьового візиту. Усім учасникам акції ініціатори обіцяють фотозвіт з місця події.

Довідка:
Жудець Марамуреш розташований на північному заході Румунії. Центр – місто Бая-Маре. Українська громада в провінції налічує близько 35 тисяч осіб.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry