Прикарпатці зібрали книги для українців Румунії

01 Mar, 2020 12:05

Поділитись публікацією
Прикарпатці зібрали книги для українців Румунії

Протягом кількох місяців за ініціативи Благодійного Фонду Тараса Виноградника на Прикарпатті проходив збір книг для української бібліотеки міста Бая Маре, жудця Марамуреш.

Читайте також: На Прикарпатті лише пʼять шкіл мають пожежні сигналізації

Загалом вдалося зібрати та придбати більше близько 200 книг української та перекладної літератури різних жанрів.
Ідея провести такий збір виникла під час візиту прикарпатської делегації у Румунію. Як виявилося у регіоні з великою українською громадою практично відсутні книги українською мовою, а в одній з найбільших бібліотек Румунії Petre Dulfu їх немає взагалі.

“Для того, щоб підбірка книг була максимально якісною ми надіслали листи в українські видавництва з запрошенням долучитися до ініціативи, – розповідає організатор Тарас Виноградник. – У результаті книги за собівартістю та з суттєвою знижкою нам запропонували місцеве видавництво “Лілея-НВ”, а також київські “Основи” та “Наш Формат”.

Організатори зазначають, що у виборі книг їм допомагали експерти з видавництв та літературознавці. Книги, які приносили люди, пройшли ретельний відбір. До збірки потрапили книги Прохаська, Андруховича Шкляра, популярні бестселлери в українському перекладі, дитяча та навчальну література, а також українська класика.
Уже в березні усі книги буде передано в бібліотеку Petre Dulfu м. Бая Маре під час нового гостьового візиту. Усім учасникам акції ініціатори обіцяють фотозвіт з місця події.

Довідка:
Жудець Марамуреш розташований на північному заході Румунії. Центр – місто Бая-Маре. Українська громада в провінції налічує близько 35 тисяч осіб.