Прикарпатцям безкоштовно вимірювали глюкозу і розповідали про діабет (ФОТО)

Автор: Застава Максим

15 Лис, 2019 16:06

Поділитись публікацією
Прикарпатцям безкоштовно вимірювали глюкозу і розповідали про діабет (ФОТО)

Для прикарпатців влаштували ряд просвітницьких заходів, приурочених до Дня діабету.

Читайте також: Медики ОДКЛ пікетують «Білий дім»: обурені проваленим голосуванням облради за нового гендиректора лікарні (ФОТО)

Участь в Дні діабету взяли представники освітніх і медичних установ, та організацій, а також студенти, хворі на діабет діти і дорослі та їхні родичі, пише пресслужба Івано-Франківської ОДА.

У рамках заходу мешканці Прикарпаття мали змогу визначити рівень глюкози в крові, виміряти артеріальний тиск, проконсультуватися в лікаря-ендокринолога та переглянути трансляцію фільму «Сім кольорів життя». Крім того, учасники проводили бесіди про цукровий діабет у родині, його сприйняття, контроль, та покращення якості життя з діабетом. Присутні прослухали лекції, отримали практичні рекомендації та інформаційні матеріали про діабет та самоконтроль.

Як зупинити постійний приріст діабету та запобігти ускладнень тим, хто вже живе з цим захворюванням розповіла експерт з ендокринології департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Марусин. За даними Всесвітньої організації здоров’я, у світі кожні три секунди діагностується новий випадок на цукровий діабет і приблизна їх кількість становить 425 мільйонів, а це кожна 11 людина.

«Але діабет – не вирок і переконати в цьому населення – наше першочергове завдання. Адже при адекватному самоконтролі, з діабетом можна жити якісно і повноцінно», – запевняє Марусин.

Зазначимо, уже майже десять років поспіль відзначається щорічний приріст таких пацієнтів близько на 10%. Що стосується нашої області, то людей з діабетом є понад 46 тисяч, з них 6 тисяч пацієнтів, які отримують інсулінотерапію, понад 20 тисяч – на таблетованих препаратах, тобто з другим типом діабету. Більшість таких хворих отримують препарати за державні кошти, у рамках програми «Доступні ліки».

На жаль, не щадить діабет ні дітей, ні молодь. На Прикарпатті близько 300 діток долають це захворювання. Власне в них найчастіше зустрічається діабет першого типу. Оксана Марусин розповіла, щоб розпізнати діабет першого типу варто звернути увагу на такі симптоми: різке схуднення, поліурія, підвищена спрага, слабкість і в’ялість, підвищений апетит. Діабет першого типу має виражений, різкий початок. Чого не скажеш про другий тип. Він часто має приховану симптоматику, починається поступово. Виявляється, зазвичай, у людей після 35-ти й більшість з них має зайву вагу. Часто люди не контролюють свої аналізи, не вимірюють рівень глюкози в крові, не здогадуючись, що у них є діабет, надто пізно діагностують це захворювання, що не рідко призводить до інфарктів, інсультів, ампутацій та інших важких патологій і хронічних ускладнень.

«Ми повинні докласти максимум зусиль щоб цьому запобігти. Тому всім людям, особливо після сорока років, потрібно щорічно визначати рівень глікемії і не тільки натще, але й дві години після їжі та проходити обстеження у свого сімейного лікаря. Щоправда тим, в кого є діабетики в родині, це потрібно робити частіше. І тоді ми точно зможемо попередити таке різке зростання діабету», – додала Оксана Марусин.

«А тим, хто вже бореться з діабетом, я наполегливо рекомендую фізичну активність, дієтичне харчування та суворий самоконтроль. І якщо дотримуватись рекомендацій лікаря, тримати у межах рівень цукру та рівень ліпідів в крові, свою вагу, артеріальний тиск, то можна сприймати діабет не як захворювання, а як спосіб життя та уникнути багатьох ускладнень», – каже завідувачка кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Надія Скрипник,

«Цукровому діабету привертається дуже велика увага, як на медичному, так і на управлінському рівнях. І ми робимо все можливе, щоб пацієнтам було легше і морально, і фізично, і фінансово долати цю недугу. Сподіваємося і на подальше безперебійне фінансування державних програм, таких як «Доступні ліки» та інші», – відзначив заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Чемний.