Прикарпатці з львів’янами сушать овочі для поживного обіду захисників (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

14 Тра, 2022 11:00

Поділитись публікацією
Прикарпатці з львів’янами сушать овочі для поживного обіду захисників (ФОТО)

У селі Чернів на Рогатинщині подружжя львів’ян з місцевими мешканцями готують овочі для сухих супових наборів для наших захисників.

 

Крістіна та Ярослав Бурди до війни у Львові розвивали сімейний бізнес. Готували фруктові смаколики: пастилу, фріпси, пасти та батончики. Восени перевезли котел та сім сушарок у Чернів. З цього села родом батько чоловіка. Приїжджали сюди як на дачу, збирали малину з власного городу. Потім  вирішили тут облаштувати цех.

 

З початку повномасштабної війни львівський волонтерський центр запропонував виготовляти сухі супові набори, адже у подружжя були для цього техніка та можливості. Без вагань Бурди перепрофілювали свою дачу на невеличкий волонтерський центр у селі.

 

“Ми не мали власних запасів овочів. Розповіли про потребу знайомим у селі, секретарці сільради, а люди швидко та радо погодилися допомогти. Зібрались жінки і ми разом спробували. Перші дні були експериментальними, а потім виробили технологію, за якою працюємо досі”, – розповідає для читачів “Галки” Крістіна.

 

Тут готують картоплю, моркву, буряк, цибулю та капусту. Їх привозять місцеві мешканці чи люди з сусідніх сіл, а також волонтери купують за свої кошти. Крістіна зауважила, що картоплі достатньо, а от інших овочів бракує. Тому небайдужі можуть придбати  їх за власні кошти, або надіслати кошти на номер картки . Частину грошей витрачають на оплату рахунку за електроенергію, адже сушки працюють цілодобово щодня, крім неділі.

 

Картоплю спершу варять у котлі, а інші овочі труть та сушать сирими. Щоб закласти всі 7 сушарок, потрібно 2-3 години. Волонтери ретельно перевіряють, щоб овочі були висушені та не псувалися.

 

Готову продукцію формують і відправляють у волонтерський центр, де по своїх рецептах роблять супові набори та передають на фронт.

Один набір розрахований на 10 літрів води. Його треба залити окропом чи проварити 10-20 хвилин. Можна додати тушонку і поживний обід для бригади готовий. Термін придатності набору до пів року.

До слова, господині Чернева вже раніше пекли медівники, ліпили вареники та передавали через волонтерів на передову. Додому Бурдів тепер щодня, крім неділі, приходить близько десяти людей, а то й більше.

“Безмежна вдячність людям, які організувались, приходять працювати і щиро діляться овочами. Приємно спостерігати, що у такий складний момент люди згуртувалися, щоб допомогти тим, хто нас захищає. Тішить, що ми можемо допомагати своїм бійцям і тримаємо такий свій фронт”, – ділиться волонтерка.

Допомогти можна тут⬇️

https://helpvolunteer.com.ua/campaigns/166

Приватбанк 5168752012284272 Бурда Я. В.

 

Текст Марії Гурецької