Прикарпатець повірив, що виграв автівку, та віддав шахраям 27 тисяч гривень
05 Кві, 2017 07:15
Нещодавно жертвами шахраїв стали двоє прикарпатців. Зловмисники, використовуючи різні шахрайські схеми, видурили та обікрали обох жертв на загальну суму 51 тисячу гривень.
За схемою – телефонний дзвінок від нібито працівника банку, під приводом уточнення інформації кредитної картки, шахраї дізналися банківські реквізити та зняли з рахунку 46-річного франківця 24 тисячі гривень.
Іншим шляхом у тенета шахраїв потрапив 50-річний калушанин, який попався на афері з виграшем автомобіля. Чоловік розповів у поліції, що натрапив на публікацію журналі, де умовою виграшу автівки було розгадати кросворд. Потерпілий виконав завдання, відгадав слова та надіслав листом відповідь за вказаною адресою. Через декілька днів отримав відповідь, що виграв автомобіль. «Консультант» наголосив, що за отримання призу треба сплатити грошові кошти в сумі 27 тис. гривень в якості податку від виграшу. Потерпілий впродовж певного періоду перерахував вказані кошти, але довгоочікуваний приз так і не отримав, а контакт із шахраями обірвався.
Відомості про ці факти внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань за правовою кваліфікацією ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці проводять заходи, щоб встановити осіб причетних до скоєння злочинів.
Поліція Прикарпаття вкотре попереджає: на дайте шахраям шансу обдурити вас:
- Якщо Вам надходять повідомлення про виграні призи, обов’язково перевірте, з якого номера вони були відіслані. Також зверніться за сервісними номерами до мобільних операторів та поцікавтеся, чи проводилися розіграші і чи справді Ви є переможцем. Обов’язково введіть номер телефону чи назву компанії у пошукову систему в мережі Інтернет та перевірте, чи немає схожих історій або негативних відгуків.
- Наголошуємо, що справжні працівники банку не уповноважені телефонувати клієнтам банків та запитувати пін-код чи іншу інформацію стосовно Вашого карткового рахунку. Більше того такі дії є протизаконними. Тож, якщо вашими таємними даними хочуть заволодіти невідомі, тим більше по телефону, це уже є підставою вважати, що з вами спілкуються шахраї.
- Не платіть за товар наперед бо свого замовлення можете і не дочекатися. Намагайтеся перевірити інформацію продавця: прочитайте відгуки про його діяльність. Оплату за товар здійснюйте після його отримання, перевіривши стан та якість.
- Не залишайте реквізити ваших банківських карток на веб-сторінках сайтів. В жодному разі не перераховуйте кошти на неофіційні рахунки!
- Якщо Вам телефонують невідомі особи з невідомих номерів, представляючись вашими рідними, та просять чи вимагають перерахувати кошти, в жодному разі не робіть цього.
- Одразу ж зателефонуйте рідним, переконайтеся, що з ними все гаразд. Якщо ви їм не додзвонилися, повідомте у поліцію та з’ясуйте ситуацію, але в жодному випадку не поспішайте переказувати кошти. Поспіх та терміновість від невідомих має вас насторожити та викликати підозру в шахрайстві, яка підтверджується тоді, коли потерпілі позбуваються грошей.
Інформує Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.