Прикарпатка увійшла до нового складу Комісії з журналістської етики

Автор: Турій Роман

26 Кві, 2015 13:10

Прикарпатка увійшла до нового складу Комісії з журналістської етики
24 квітня, на черговому з’їзді підписантів Етичного кодексу українського журналіста в Києві делегати обрали новий склад Комісії з журналістської етики (КЖЕ).

Читайте також: Івано-Франківська обласна спілка журналістів отримала нового керівника

До Комісії обрані: Сергій Гузь (Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область); Тетяна Котюжинська (Київ); Інна Кузнецова (Київ); Леонід Маслов (Харків); Володимир Мостовий (Київ); Віктор Ожогін (Дніпропетровськ); Світлана Остапа (Київ); Вікторія Плахта (Івано-Франківськ); Зоя Шарикова (Київ); Сергій Штурхецький (Рівне).

Усього до складу Комісії увійдуть 15 осіб: крім обраних, по одному представнику від медійних громадських організацій та асоціацій (НСЖУ, НМПУ, НАМ, УАВПП, ІТК).

Делегати з’їзду проголосували також за зміни до статуту ГО «Комісія з журналістської етики», пов’язані з нещодавніми змінами в законодавстві, і доручили новообраному складу КЖЕ зареєструвати їх.

Зокрема, вирішено заснувати інститут регіональних представників КЖЕ (не менш, ніж у 14 областях України). Також відтепер зі складу КЖЕ обиратиметься не тільки голова, а й секретар (раніше виконавчий секретар не був членом Комісії).

Крім того, в статуті буде закріплено механізм формування комісії (десять членів, обраних з’їздом, та п’ять від галузевих організацій); норма з приводу того, що скарга буде розглядатися з обов’язковим запрошенням сторін.

Вносяться також зміни щодо форм рішень КЖЕ: тепер це будуть попередження, рішення і заява у формі публічного осуду.

На першому засіданні новообраний склад КЖЕ обере голову та секретаря.

За словами багаторічного голови КЖЕ Володимира Мостового, журналістська етика – це» совість журналіста».

«Раніше ми казали, що не можна плутати журналістику і рекламу, а тепер кажемо, що не можна плутати журналістику і пропаганду. Ми зараз перед великими випробуваннями. Та все ж мову ворожнечі та журналістику замовчування я називаю двоюрідними сестрами пропаганди, які не мають нічого спільного з журналістикою», – сказав Мостовий під час звіту про пророблену роботу, пише «Телекритика».

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...