Прикарпатське село – у фіналі конкурсу “Неймовірні села України”
16 Лип, 2018 18:17
16 липня 2018 року стартує фінал ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018». До десятки найкращих ввійшов і Крилос, що знаходиться на Франківщині.
Онлайн-голосування триватиме на сайті AgroPortal.ua до 16 серпня (включно).
Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член експертної ради оцінюватиме села-конкурсанти. Під час підрахунку результатів бали онлайн-голосування та оцінки експертної ради буде зведено до єдиної 50-бальної шкали. Відповідно, максимальний бал для кожного села-конкурсанта за результатами онлайн-голосування — 50, експертної ради — 50. Максимальний бал — 100.
З 16 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе воєдино всі оцінки та 24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців, дату і місце нагородження.
Івано-Франківщина беззаперечно асоціюється з величною історією Галича. Та мало хто знає, що серцем Галицького краю є село Крилос. Саме тут у Середньовіччі була столиця Галицько-Волинської держави з фортецею, монастирями, ровами, валами, цілющими озерами, які збереглися до сьогодні.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-krilos/
2. Гоща
Селище Гоща, що в Рівненській області, здавна відоме як потужний центр освіти та науки. В XVI столітті тут функціонував відомий соцініанський колегіум, який був одним із найкращих тогочасних навчальних закладів Речі Посполитої. Колегіум мав широкі зв’язки з європейськими університетами, зокрема із Сорбонною. Сьогодні Гощанська районна гімназія, продовжуючи славні традиції, входить у ТОП-100 середніх навчальних закладів України.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-goshcha/
3. Григорівка
Ще рік тому про невелике село Григорівка, що на Херсонщині, мало хто знав. Місцеві не могли навіть подумати, що будуть стояти на рівних і конкурувати з такими вже давно відомими курортами півдня як Лазурне чи Залізний Порт. В чому ж успіх? Відповідь проста: рожеве озеро!
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-grigorovka/
4. Лебедин
У самому центрі карти України — на Черкащині — скромно розкинулося найдавніше село Шполянського району, перша згадка якого датована ще у 1448 році. Село, яке згадується у двох народних піснях. Село, яке ставало свідком визначних подій, і тому завжди привертало увагу істориків та письменників. І усе це про мальовничий Лебедин.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-lebedin/
5. Невицьке
Загадкові звивисті шляхи через вікові величні буки, граби, ясені ведуть на верхівку гори у Вулканічних Карпатах. Саме тут причаївся романтичний і загадковий свідок Середньовіччя — Невицький замок. Майже 400 років фактично без належного догляду та охорони він, як страж, споглядає на село з однойменною назвою.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-nevitskoe/
6. Іловиця
Цю особливу територію серед Кременецьких гір у Шумському районі на Тернопільщині дивним чином обходять стихії. Її називають Божою Долиною. Гради, зливи, урагани бувають навколо, а Малу та Велику Іловицю не турбують.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-ilovitsa/
7. Чечельник
Селище Чечельник, що у Вінницькій області, було заселене здавна. Перші поселення, виявлені археологами на території Чечельниччини, відносяться до періоду Трипільської культури (4-3 тис. до н.е.), залишки якої були знайдені при розкопках у 1923 році.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-chechelnik/
8. Новомиколаївка
З усієї округи до Новомиколаївки постійно приїздять люди набирати воду із численних джерел. Її можна довго зберігати — не псується і не дає осаду. Досліджено, що живильна волога проходить через поклади вапняків і має лікувальні властивості, особливо для кишково-шлункового тракту. Кожне джерело має власне ім’я.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-novonikolaevka/
9. Золотий Колодязь
Село з давньою аристократичною історією, неймовірної краси ландшафтами і джерелами, які багато років невпинно б’ють прямо з під землі. Ця місцина має особливу природну силу і візуально відрізняється від донецьких краєвидів.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-zolotoi-kolodets/
10. Весела Долина
Німецьке поселення Клестіц засноване в 1816 року, а з 1945 року — це Весела Долина, назва якого, за версією сільського голови, пішла від великої кількості весіль після Великої Вітчизняної війни. Здається, що назва перейшла і на настрій самих жителів: доброзичливі, усміхнені, позитивні та щирі.
Детальніше: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/final-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-veselaya-dolina/