Прикарпатські аграрії готуються експортувати в ЄС екологічно чисті продукти

Автор: Людмила Баран

17 Вер, 2014 22:12

Прикарпатські аграрії готуються експортувати в ЄС екологічно чисті продукти
Дозвіл на експорт продукції до країн Євросоюзу та Митного Союзу на даний час мають чотири підприємства.

З Прикарпаття до країн ЄС можуть експортуватися гриби, ягоди, дикороси, продукція з натуральної сировини: чаї, ласощі. Роботу щодо цього успішно налагодили в кооперативі «Чиста флора» (с. Спас Коломийського району), ТОВ «Імперово Фудз», ПАТ «Ласощі» (м. Івано-Франківськ).
Виробництво екологічно чистої сільськогосподарської продукції є одним із пріоритетних напрямків розвитку агропромислового комплексу Прикарпаття в умовах асоціації України з Європейським Союзом.

Таку думку висловив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Василь Брус, беручи участь в інформаційному семінарі – дискусії «Угода про асоціацію з ЄС: вплив на сільське господарство України», передає прес-служба ОДА.

«В області вже працюють чотири агроформування, яким згідно з чинним законодавством України надано статус спеціальної сировинної зони з виробництва екологічно чистої продукції та сировини для дієтичного і дитячого харчування, – поінформував Василь Хомич. – Такі господарства діють в Рогатинському, Снятинському, Тлумацькому районах».

На отримання такого статусу, як прозвучало на семінарі, в області подали заявки ще понад сто сільськогосподарських осередків. На Івано-Франківщині прийнято обласну програму зі сприяння виробникам екологічно чистої продукції, якою передбачено часткові компенсації їх витрат у розрахунку 1127 грн. за один гектар площі, де вирощується продукція.

«Європейська система контролю та безпеки якості впроваджена на семи підприємствах харчової і переробної промисловості області, – зазначив Василь Брус. – Дозвіл на експорт продукції до країн Євросоюзу та Митного Союзу на даний час мають чотири підприємства».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...