Прикарпатські аграрії зібралися, щоб схвалити свої вимоги до уряду

Автор: Людмила Баран

01 Oct, 2016 13:19

Поділитись публікацією
Прикарпатські аграрії зібралися, щоб схвалити свої вимоги до уряду

Фермери, представники сільськогосподарських підприємств, сільські голови Прикарпаття з’їхалися на аграрний форум 1 жовтня до Івано-Франківська. Напрацьовували вимоги до керівництва країни щодо розвитку галузі. Серед яких – збереження пільгового режиму оподаткування. 

Читайте також: Матеївецьку ОТГ очолить депутат облради

У форумі, який влаштувала обласна організація партії “Батьківщина”, взяли участь близько вісімдесят аграріїв.

Очільник організації Дмитро Шлемко сказав, що зараз в уряді триває робота над  державним бюджетом на наступний рік. Саме із цього приводу  зібрання в Івано-Франківську. Адже слід поговорити про те, як у бюджеті будуть враховані аграрні напрямки та порушити питання про законодавчу підтримку сільського господарства у 2017-ому році.

Петро Книшук, директор підприємства “Прут-Генетик”, депутат обласної ради,  перелічив ті проблеми, з якими зіткнулися українські та, зокрема, прикарпатські аграрії. Він розповів, що в останні роки сільське господарство країни зросло на 44%, експортний потенціал скаладає 14,6 мільярдів гривень, Україна посідає провідні місця у світі за виробництвом зернових культур та соняшникової олії. Проте скасування спецрежиму відшкодування ПДВ ставить розвиток під загрозу.

“Ми маємо прийняти рішення, щоб уряд залишив режим спецоподаткування для сільськогосподарських підприємств. Якщо цього не буде зроблено, то сільське господарство втратить дуже велику кількість коштів. Це близько 30 мільярдів, які можуть використані для розвитку матеріально-технічної бази сільського господарства”, –   наголосив Петро Книшук.

Крім того, Книшук звернув увагу , що аграрна галузь отримує лише 20% кредитування, тоді як в інших країнах цей показник у середньому – 70%. Він вважає, що країна не має земельного кадастру та орендних відносин на належному рівні. Потребують державної підтримки аграрні кооперативи і сімейні ферми. Слід вирішувати питання родючості землі.  На його думку, загалом потрібна комплексна програма розвитку села. Зараз випускники аграрних вишів не хочуть залишатися у селі та працювати за спеціальністю, а шукають кращої долі за кордоном.

Остап Теблевич, голова Асоціації фермерів Рогатинського району, заявив, що те відшкодування ПДВ, яке забирають в аграріїв, перейде трейдерам, які закуповують їхнюпродукцію на експорт.

“Сільське господарство розвивалося в останні роки через те, що держава дала 15 років тому пільговий режим, а потім забула”, – сказав він.

На його думку, аби місцеві аграрії могли конкурувати із іноземними, слід забезпечити їм такі умови, як діють за кордоном. Чи хоча б н епозбавляти дійсних пільг.

“Ми мусимо бути конкурентноздатними з польськими виробниками навіть по зарплаті. Щоб кваліфіковані кадри не втікали за кордон. Але ми не зможемо зробити цього без підтримки держави”, – вважає фермер. – У поляків є дотація, на відміну від українців, тому вони завозять м’ясо сюди за демпінговими цінами”.

Учасники форуму напрацювали резолюцію з вимогами щодо вирішення проблемних питань, яку мають намір спрямувати до уряду, парламенту та президента.

Текст резолюції: 

Голові Верховної ради України

п. Парубію А.В.

Президенту України

п. Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України

п. Гройсману В.Б.

 

 

Р Е З О Л Ю Ц І Я

форуму представників аграрного сектору економіки Івано-Франківської області щодо оцінки проекту Державного бюджету на 2017 рік

Учасники форуму заявляють, що проект Державного бюджету на 2017 рік нічим не відрізняється  від того, який був наданий попереднім Урядом. Навпаки, для аграрного сектору економіки в проекті Державного бюджету-2017 закладено показники, що значно погіршують ситуацію. Зокрема, по окремих напрямках сільськогосподарського виробництва зменшується обсяг державної фінансової підтримки, скасовано спеціальний режим оподаткування сільськогосподарських виробників податком на додану вартість, внаслідок чого останні втратять понад 30 млрд. гривень, скасовано єдиний податок для платників четвертої групи сільгоспвиробників, не вжито заходів щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель, закладаються підвалини значного погіршення ситуації в аграрному секторі економіки та земельних відносин.

В зв’язку з цим вимагаємо від керівництва української держави:

  1. Підтримати ініціативу лідера партії «Батьківщина» Тимошенко Ю.В. щодо проведення  всеукраїнського референдуму про заборону продажі сільськогосподарської землі в Україні.
  1. Відновити умови спеціального режиму оподаткування на додану вартість, що діяли до 01.01.2016  року, систему фіксованого сільськогосподарського податку.
  1. 3. Запровадити пряму державну підтримку для розвитку сімейного фермерства, п’ятирічні податкові канікули та звільнення їх від перевірок контролюючими органами.
  1. Збільшити в Державному бюджеті на 2017 рік видатки на:

   – часткову компенсацію підприємствам АПК відсоткової ставки за банківськими кредитами;

   – фінансову підтримку для малих сільськогосподарських виробників, які використовують площу угідь до 500 гектарів, в тому числі для виробників тваринницької продукції, продукції овочівництва, садівництва, та виноградарства;

– закупівлю технічних засобів для агропромислового комплексу на умовах фінансового лізингу.

  1. Ввести для малих сільгоспвиробників єдиний земельний податок з 1 гектара, який має акумулювати в собі всі податки і збори, що зменшить податковий тягар та спростить його адміністрування.

Учасники форуму відмічають, якщо терміново не змінити ситуацію, що складається в сільськогосподарському виробництві, то це призведе не лише до значних втрат в одній з найважливіших галузей економіки України, але й до погіршення продовольчої безпеки держави, життя людей, розвитку сільських територій, втрати конкурентноздатності сільськогосподарської продукції на світовому ринку.

м. Івано-Франківськ, 01 жовтня 2016 року.