Прикарпатські депутати хочуть, аби у школах обов’язково вивчали християнську етику (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

31 Лип, 2020 13:03

Поділитись публікацією
Прикарпатські депутати хочуть, аби у школах обов’язково вивчали християнську етику (ФОТО)

Депутати Івано-Франківської обласної ради хочуть, аби у школах обов’язково вивчали християнську етику.

Читайте також: Воєнний стан і мобілізацію в Україні продовжили ще на три місяці

Про це йшлося 31 липня на тридцять шостій сесії обласної ради сьомого демократичного скликання, інформує “Галка”.

Депутати звертаються до президента та Верховної Ради, аби обов’язково вивчали предмет «Основи християнської етики» у закладах загальної середньої освіти. З текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Ігор Гаврилюк зазначає, що у нових програмах МОН християнська етика не включена до переліку обов’язковго вивчення.

“Предмети духовно-морального спрямування сприяють соціалізації особистості, її зростанню, реалізації ціннісного ставлення людини до самої себе, інших людей, світу загалом. Вивчення християнської етики не ставить за мету залучення до певної конфесії, а веде учнів до пізнання морально-етичних основ життя; сприяє вихованню поваги до свободи совісті, релігійних і світоглядних переконань інших, здатності до співжиття в поліконфесійному українському суспільстві”, – зазначає Гаврилюк.

В Івано-Франківській області ще з 1992 року вивчається християнська етика у закладах освіти, яка супроводжується розробкою підручників та методичних матеріалів для учнів та учителів.

Крім того, депутати обговорили те, що Зеленський запропонував ввести в Україні офіційно нові свята. Зокрема, президент України запропонував зробити держсвято Хануки, Рош-ха-Шану, Рамазан-байраму, Курбан-байраму і Великдень християн західного обряду.

Головне фото ілюстративне