Прикарпатські депутати вимагають в “Укрзалізниці” більше вагонів для зерна (ФОТО)
15 Лют, 2019 11:09
У п’ятницю, 15 лютого, відбулось двадцять сьоме засідання Івано-Франківської обласної ради.
Читайте також: Франківець отримав страшну травму в матчі Прем'єр-ліги (ФОТО)
Під час засідання розглянули проект рішення «Про звернення обласної ради щодо врегулювання організації вантажних залізничних перевезень сільськогосподарської продукції АТ “Укрзалізниця” та перспективи розвитку станцій на території Івано-Франківської області».
“У четвертому кварталі було отримано мізерну кількість вагонів для зерна. Деякі наші підприємства продали 20% своїх продуктів за низькими цінами, а зараз вони вже стають не актуальними для покупців. Тому аграрії несуть великі матеріальні втрати”, – говорить голова постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних ресурсів Іван Приймак.
Незважаючи на постійні замовлення вагонів під завантаження зернових, у четвертому кварталі 2018 року АТ “Укрзалізниця” подало тільки 147 одиниць, що становить 7% від необхідності, або 1,5 вагона на добу по станції “Городенка-завод”, перетворюючи її у нерентабельну, інформує “Галка”.
Приймак зазначив, що в області планують закрити дев’ять станцій, таке рішення може призвести до припинення розвитку громад, які живуть поблизу цих станцій.
“В області, де проживає понад 1 мільйон 382 тисячі громадян, працюють сотні підприємств, такі закриття не сприятимуть у майбутньому розвитку інших галузей народного господарства”, – додав він.
Депутати звертаються до Премє’р-міністра України В. Гройсмана, Міністра інфраструктури України В. Омеляна, голови правління АТ “Укрзалізниця” Є. Кравцова, з такими вимогами:
– оптимізувати діяльність АТ “Укрзалізниця” в частині вантажних перевезень зерна врожаю 2018 року та розробити план заходів на 2019-2020 маркетинговий рік для Івано-Франківської області;
– проводити заходи з модернізації основних вантажних станцій “Городенка-завод” та “Рогатин” ДТГО “Львівська залізниця” для руху маршрутних перевезень сільськогосподарської продукції, зокрема зернових;
– розробити державну програму спорудження в Івано-Франківській області електрифікованих залізничних шляхів з включенням їх до мережі електрифікованих залізниць України;
– напрацювати комплексну стратегію реформування галузі залізничних перевезень в Україні, яка б передбачала лібералізацію нормативно-правової бази відповідно до сучасних ринкових умов.
Дане звернення підтримали 72 депутати, які проголосували “ЗА”.