Прикарпатські митці змагаються за премію імені Ярослава Лукавецького

Автор: Людмила Баран

13 Бер, 2015 17:18

Поділитись публікацією
Прикарпатські митці змагаються за премію імені Ярослава Лукавецького

Відбулося засідання комісії із присудження щорічної обласної премії імені Ярослава Лукавецького. Цьогоріч на її здобуття свої роботи  запропонували митці із галузей дизайну, образотворчого та народного мистецтва. Жоден кандидат не надав матеріали у галузі архітектури.

Члени комісії висунули на здобуття премії художників-дизайнерів Івана Гавриліва та Андрія Гавриліва, пропонованих Івано-Франківським обласним об`єднанням ВУТ «Просвіта» за дизайн та виконання інтер’єру музею народної шани Тараса Шевченка у приміщенні Народного дому «Просвіта». Як зазначили учасники заходу, даний проект отримав схвальні відгуки громадськості та фахівців даної галузі, повідомляє прес-служба ОДА.

На отримання нагороди зможе претендувати Євген Когут, запропонований Всеукраїнським товариством політичних в’язнів і репресованих, за дизайн конвертів. Роботи автора, на думку членів комісії, насичені патріотичною тематикою.

Майстерність створення та національну автентичність у виготовленні гуцульських ліжників відзначили присутні у роботах кандидата на здобуття премії у галузі народного мистецтва Ганни Копильчук, яку запропонував Івано-Франківський обласний осередок НСМНМУ. На базі майстерні Ганни Копильчук проходять міжнародні пленери з ліжникарства. Уміння рукодільниці визнані далеко за межами держави. Її роботи також братимуть участь у здобутті премії ім. Ярослава Лукавецького.

У галузі образотворчого мистецтва відзнаки зможуть отримати художник Богдан Кузів, пропонований музеєм мистецтв Прикарпаття та художник-графік Іван Остафійчук, рекомендований художньо-меморіальним музеєм Василя Касіяна та групою художників м. Снятин. На переконання кворуму комісії, творчі здобутки майстрів окрім естетичного задоволення, популяризують самобутність природи та традицій Прикарпатського краю не лише на теренах країни, але й закордоном.

Після завершення конкурсу, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, наприкінці місяця буде обрано переможця та вручено грошову премію.