Прикарпатські нацгвардійці та румунські жандарми спільно боротимуться з транскордонною злочинністю (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

05 Бер, 2020 11:00

Прикарпатські нацгвардійці та румунські жандарми спільно боротимуться з транскордонною злочинністю (ФОТО)

В Івано-Франківську стартує міжнародна співпраця між Нацгвардією України й жандармерією Румунії.

Читайте також: До 2021 року прикарпатські нацгвардійці отримають нову спецтехніку

5 березня у Франківську урочисто відкрили проєкт «Зміцнення інституційного та технічного потенціалу підтримки спеціалізованих структур, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю».

Його реалізація стала можливою завдяки перемозі військової частини 1241 Західного оперативно-територіального управління Нацгвардії України у листопаді 2019 року у відкритому конкурсі на одержання ґранту в розмірі понад 111 тисяч євро.

Кошти були виділені гвардійцям у рамках спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020», яка фінансується Європейським Союзом, інформує «Галка».

Перед початком презентації проєкту франківські гвардійці розповіли румунським колегам про свою діяльність. Гостям продемонстрували відеопрезентацію.

Роман Науменко, полковник частини 1241, зазначив, Нацгвардія виконує службово-бойові завдання в умовах мирного часу, кризовий період й в умовах запровадження воєнного стану.

«У нас є гірський підрозділ, який забезпечує порядок у складних територіальних умовах. 160 службовців, які входять до нього, мають спеціальну обладнання й підготовку», – каже Науменко.

Румуни ж, представники Сучавського повіту, розповіли, жандармерія підтримує порядок в гірській місцевості, охороняє державні об’єкти, захищає цивільне населення тощо.

«У Сучаві є 6 гірських постів. Ми допомагаємо туристам, боремося з незаконною рубкою лісу й відстрілом диких тварин тощо. Також допомагаємо боротися зі стихійними лихами», – каже підполковник Міхай Маріан Лунгу

Румуни також показали відео діяльності жандармерії.

До слова, у Румунії паралельно реалізовують три подібних проєкти. На думку гвардійців, таке правоохоронне співробітництво зробить ефективнішою боротьбу з транскорднонною організованою злочинністю та підвищить рівень довіри у населення.

Крім цього, участь частини 1241 у вказних проєктах дасть змогу закупити спецобладнання та техніку: спецавтомобілі, квадроцикли, снігоходи, тепловізори, прилади нічного бачення тощо.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry