Прикарпатські письменники обурені інтерв’ю Бориса Олійника російській українофобній газеті
12 Лис, 2015 12:15
Нещодавно український письменний Борис Олійник, який також є затятим комуністом, дав скандальне інтерв’ю колись популярній російській “Литературной газете”, яка не приховує свого українофобства.
У ході розмови з журналістом письменник вкрай негативно висловлювався про ідеали Майдану, протестував проти перейменування міст, а також звинуватив українців у конфліктах на Донбасі, та у тому, що Крим більше не український.
Така позиція особи, яка вважається українським письменником, образила прикарпатських митців.
Зокрема, літературний критик Євген Баран визнав, що це інтерв’ю “огидне”:
Ювілейне інтерв”ю Бориса Олійника огидне. Мені шкода, що цей “вічний комуніст” називається українським поетом, творчість якого вивчають в українських школах. Він може собі писати вірші, але не має права “полоскати словеса” в крові українців.
Схожої думки, коментуючи свого колегу, висловила й місцева письменниця, викладач Ольга Деркачова:
“Найгидкіше, що він є кавалером орденів князя Ярослава Мудрого V (1995 р.) та IV (1999 р.) ступенів, ордену Миколи Чудотворця (2002 р.), ордену Нестора-Літописця І ступеня (2006 р.), Герой України. Важко з такими “героями”.
Не забарився з оцінкої дій Бориса Олійника й відомий український письменник, львів’янин Юрій Винничук у Фейсбуку:
“У нас за колабораціонізм можна отримати ордени і медалі. У нас держава за колабораціонізм може влаштувати для поважного ювіляра творчий вечір у палаці “Україна”. Та ще й тримати його на посаді, від якої залежить вибір щорічного лауреата Шевченківської премії. Цей піїт, за яким нема жодної не те що наукової монографії, а бодай наукової статті, досі залишається дійсним членом Національної академії Наук України. Колаборант ще й почесний громадянин міста Києва. Себто кияни повинні пишатися таким землячком?”
Ось які цитати Олійника наводить Експрес.юей:
“Особливо пригнічують мене спроби переписати нашу історію. Місцеві політикани опускаються до брудної брехні, інсинуацій. Чого варте одне прагнення замінити назви українських міст, вулиць і площ! Прибрати з повсякденного вжитку нагадування громадянам України про славне минуле країни, про справжніх героїв. А натомість підсунути імена вельми сумнівних і жорстоких діячів … Ви ж знаєте, що в 2010 році, протестуючи проти присвоєння президентом Ющенком звання Героя України Бандері, я написав заяву про відставку з поста голови Комісії з державних нагород”.
“Рецепт тут один: негайно припинити всякі військові дії. Розвести війська, заховати глибше гонор і амбіції. І домовлятися, домовлятися і домовлятися. Я дивуюся моїм співвітчизникам: невже вони не розуміють того, що сприяють тим, хто перетворив Україну на поле битви між добром і злом!”