Прикарпатські пропрезидентські політичні діячі запропонували схему для перерозподілу земель
22 Лис, 2015 15:46
Депутати від “Блоку Петра Порошенка” зареєстрували у Верховній Раді законопроект, що дозволяє отримати в користування на 50 років сільгоспземлі країни фактично безкоштовно, незважаючи на дію мораторію.
Читайте також: Закон про мову: як голосували прикарпатські депутати
Як пише ZN.UA, йдеться про законопроект №3002 про поліпшення інвестиційного клімату у сфері виробництва сільгосппродукції.
Авторами ініціативи є депутати від “БПП” Анатолій Матвієнко (агрохолдинг “Авангард”), голова передвиборчого штабу президента Порошенка в Івано-Франківській області Михайло Довбенко та голова Вінницької обласної ради 5-го скликання Григорій Заболотний.
Нардепи пропонують поширити дію Закону “Про угоди про розподіл продукції” на агропромисловість.
“Суть наступна: угода про розподіл продукції — один із способів залучити приватні інвестиції у видобувну промисловість. Інвестор за власні кошти здійснює пошук і видобуток корисних копалин на наданій йому державою у тимчасове користування ділянці і отримує за це частину здобутих ним корисних копалин. Депутати пропонують аналогічну схему співпраці аграріям, надавши їм у користування сільгоспземлі держави і попросивши натомість частину вирощеної на них продукції”, – пише ЗМІ.
Довгострокова основа — 50 років, на такий строк можуть укладатися договори відповідно до законодавства, а потім можуть продовжуватися автоматично, за згодою сторін.
“Якщо для видобувачів корисних копалин встановлюються конкретні строки для пошуку, розвідки та видобутку, невиконання яких може бути підставою для розірвання такого договору, то від аграрних інвесторів держава нічого не вимагає і ніяких відшкодувань втрат не чекає”, – зазначає видання.
Право користування земельною ділянкою на умовах угод про розподіл продукції набувається як шляхом проведення конкурсу, так і без нього. Йдеться про землі, що вже перебувають у користуванні, і землі запасу.
Також встановлюється спрощений механізм вилучення у нинішніх власників відповідних земель.
“Проект перераховує ряд загальних умов, які запускають процедуру відчуження, причому для цього вистачить хоча б однієї з них. Наприклад, недостатнє фінансування науково-дослідних робіт, що достатнім ніколи не було. Рішення про відчуження приймаються виключно урядом. Експерти бачать в цьому “спробу надання Кабінету міністрів інструментів для перерозподілу земель”, – пише УП з посиланням на ZN.UA.