Прикарпатські школи досі без потрібного обладнання для нової навчальної програми (ВІДЕО)
25 Вер, 2018 12:45
Цьогоріч більше, ніж півмільйона учнів, розпочали навчання в реформованій новій українській школі. Парти-трансформери, комп’ютери, мультимедійні дошки, – так мало бути в ідеалі, але як воно є насправді, на Прикарпатті перевірили кореспонденти “Подробиць”.
Читайте також: У прикарпатських школах за рік облаштували майже півсотні теплих туалетів (ВІДЕО)
Деякі навчальні заклади і досі без обіцяного обладнання. Найгірша ситуація – у Рогатинському і Галицькому районах.
Все, що отримали для нової української школи в селі Більшівці – лише різнокольорові кубики.
За словами вчительки початкових класів Оксани Шпирко, кожна дитина в класі має всього шість “цеглинок”, щоб гратися й навчатися.
“Щоби гратися, шість цеглинок недостатньо. Хотілося би дійсно, щоб діти мали конструктор “Лего”, який має велику кількість елементів”.
Згідно з програмою, в класі має бути облаштована ціла ігрова зона з м’якими меблями, іграшками і ковриком на підлозі, каже вчителька.
“Держава не забезпечила нас усім необхідним для того, щоб ми могли правильно впроваджувати ці нововведення. Наразі ще не маємо підручників, не маємо дошки”, – додає Оксана Шпирко.
У цій же школі за новою програмою вчаться й другокласники. З матеріальним забезпеченням у них ті ж проблеми. Диван і телевізор у клас минулого року придбали батьки й підприємці. А от парти й далі старі двохмісні.
“Я би хотіла, щоб тут були мобільні парти, – такі, як і мають бути. А не ці двохмісні, що важко пересуваються. Але дякую хоч за ті, які ми маємо”, – каже Галина Навальна, вчителька 2-А класу Більшівцівської школи.
Без мобільних парт сьогодні і три перших класи Галицького ліцею. Вчаться діти за старими підручниками, нових ще не отримали.
Ірина Назалевич, вчителька 1-А класу Галицького ліцею ім. Ярослава Осмомисла, каже, що не всі діти мають контейнери, в яких мало би бути все необхідне приладдя. Їх завзли лише половину.
“Диван привезли з дому, килимок купили батьки”, – додає вчителька.
“Ми живемо з надією, що скоро отримаємо все необхідне”, – Людмила Мусякевич, заступниця директора Галицького ліцею.
Гроші на оснащення нової української школи в області є, запевняють в обласному департаменті освіти, – отримали майже 50 мільйонів гривень державної субвенції. Ще стільки – з місцевих бюджетів. А затримки з поставками – через тяганину під час тендерів.
Заступник директора департаменту освіти, науки і молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Андрій Сташків каже, що затримки пов’язані безпосередньо з недобросовісними учасниками, які беруть участь у тендерах.
Проте, згідно з підрахунками чиновників, наразі більше 70% навчальних закладів уже забезпечені всім необхідним.
Сюжет можна переглянути з 12 хв 22 сек: