Прикарпатські відділи поліції обстежили на доступність для маломобільних прикарпатців. Зауваження обіцяють виправити (ФОТО)

Автор: Турій Роман

21 Dec, 2017 15:30

Поділитись публікацією
Прикарпатські відділи поліції обстежили на доступність для маломобільних прикарпатців. Зауваження обіцяють виправити (ФОТО)

21 грудня в редакції агенції новин «Galka.if.ua» відбулася прес-конференція щодо реалізації проекту  «Доступність маломобільних груп населення до відділів та відділень поліції в Івано-Франківській області».

Читайте також: «Будинку боляче»: франківці під готелем «Дністер» вимагають не склити колонаду (ФОТО, ВІДЕО)

Ініціаторкою проекту є головна спеціалістка відділу уповноважених Голови НПУ з питань дотримання прав людини в поліцейській діяльності Кристина Овсепян.

Вона розповіла, що впродовж останніх місяців разом з представниками осіб з інвалідністю та іншими активістами проінспектувала на доступність 16 відділів та відділень поліції та Головне управління Нацполіції в області.

“Став відділів та відділень поліції є не на найгіршому рівні – задовільний і добрий. Пандуси є майже всюди. Просто або не дороблені, або не відповідають державним будівельним нормам. В принципі, спільними зусиллями маємо досягнути нашої мети – зробити в майбутньому ці установи максимально доступними для маломобільних груп”, – каже Овсепян.

Представник Національної асамблеї інвалідів України в Івано-Франківській області Микола Макар зазначив, що під час моніторингів звертали увагу на наявність пандусів, їхню придатність. А ще облаштованість спеціальних туалетів, кімнат для прийому громадян, вікна чергового, наявність паркувального місця. Мова не тільки про людей на візках, а й з вадами зору і слуху. Десь немає асфальтної дороги для облаштування парковки. А десь повністю непристосовані для пандусів входи у відділки.

“Поліція, це той орган, який відповідає за дотримання чинного законодаства. І правильно почати з них, і ми, як люди з інвалідністю, звертаємося до поліції за дотриманням наших прав. Справді, об’їздили багато, і є враження адекватної реації на недоліки. Є майже доступні відділки, такі як Косів, а є гірші. ГУ НП на Сахарова, на жаль, наразі для нас недоступне. Треба ще працювати”, – каже Макар.

Голова ГО “Культурно-освітнє товариство інвалідів”, Українська молодіжна група” Андрій Марков повідомив, що зараз учасники проекту визначають приблизну вартість робіт для покращення доступності до прикарпатських відділів поліції.

“Дуже приємно, що балансоутримувачі споруд йдуть на зустріч. Вони бачать, що є проблеми і помилки, та не відгороджуються від них. Люди адекватні і відкриті, і думаю, що результат не за горами, можливо, будемо перші в Україні по цій роботі”, – додав Марков.

Овсепян каже, що є й розуміння проблематики у керівницвта ГУНП. Там обіцяють, що кошти на ремонтні роботи намагатимуться передбачити у бюджетах 18 та 19 років.

В кінці проекту з’явиться мобільний додаток, в якому відображатиметься інформація про доступність відділків для маломобільних груп.