Прикарпатські виробники нарощують експорт продукції до країн Європейського Союзу

Автор: Турій Роман

27 Лис, 2014 08:38

Прикарпатські виробники нарощують експорт продукції до країн Європейського Союзу

Про це повідомив під час прес-конференції для представників регіональних засобів масової інформації в.о.начальника Івано-Франківської митниці Василь Шайда.

Читайте також: Старенька "Лада" і чотири квартири дружини, - декларація заступника начальника Івано-Франківської митниці

За словами очільника митниці, від послаблення торгівельних стосунків з Росією українські товаровиробники не постраждали, а навпаки довели, що наша продукція конкурентоспроможна в країнах ЄС. Відтак, з початку року у країни Євросоюзу експортовано продукції на 438 млн. дол. США, що на 24 відс. більше ніж торік. Основну частку експорту складає готова продукція – одяг, вироби з хутра, деревини та  пральні машини.

Зовсім протилежна тенденція відслідковується у торговельних відносинах з Російською Федерацією, обсяг експорту до якої у 3,5 рази менший за обсяг експорту до країн ЄС. Зокрема, до Росії експортовано товарів вартістю 66 млн. дол. США, що на 28 відс. менше ніж минулоріч.

Імпорт товарів з країн ЄС дещо знизився. Зокрема, імпортовано продукції на  283 млн. дол. США, що на 17 відс. менше ніж минулоріч. При цьому, як зазначив керівник митниці, це у 6 разів більше за обсяги імпорту з Російської Федерації. В переважній більшості імпорт складає сировинна продукція.

За даними митної статистики, на Прикарпатті зовнішньоторговельний обіг цього року склав 889 мільйонів доларів США. Зокрема, на експорт було оформлено вантажів вартістю понад 438 млн. доларів США, на імпорт – 451 мільйон доларів США.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...