Прикарпатський університет звернувся до Міносвіти, щоб замінити польського викладача
26 Тра, 2015 15:45
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника звернувся до Міністерства освіти і науки України з проханням щодо ротації кадрів та заміни польського викладача Миколая Берловського іншим фахівцем.
Про це повідомляється у листі від прес-служби ПНУ ім. В. Стефаника, який отримала редакція Galka.if.ua у відповідь на публікацію “Польський викладач поскаржився на Прикарпатський національний університет в СБУ та своє міністерство”.
У листі також відображена офіційна позиція університету щодо ситуації довкола Миколая Берловського:
“1.Пан М.Берловський був прийнятий на роботу у Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника згідно з наказом ректора №213-к від 29.08.2014року на підставі СТРОКОВОГО договору з працівником, з яким його було своєчасно ознайомлено. Договір закінчує свою дію 30 червня 2015 р. З умовами і строками дії договору п.М.Берловського було своєчасно ознайомлено, про що свідчить його підпис.
Таким чином, твердження п. М. Берловського про нібито несвоєчасне повідомлення про припинення договору є неправдивим. Згідно з чинним законодавством України питання про можливість продовження договору з працівником є прерогативою роботодавця і належить виключно до його компетенції. Таким чином, питання про дострокове розірвання договору не розглядається, і викладач М.Берловський працює до часу закінчення договору.
2. Посилання скаржника на те, що у його діяльність втручалось керівництво кафедри, яке, між іншим, проявлялось у вирішенні питання про направлення на стажування в Республіку Польща не тих студентів, яких вважав за необхідне направити п.М.Берловський, не має правового підґрунтя. Згадані питання належать до компетенції керівництва кафедри погодженого з керівництвом Інституту (факультету) та ректоратом університету. При цьому, думка викладача враховується.
Слід зазначити, що п.М.Берловський у липні місяці 2014 року приватно, за власної ініціативи, організував поїздку для чотирьох молодих людей у м.Лодзь (Республіка Польща). На момент поїздки молоді люди закінчили навчання в університеті за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» і офіційно не були студентами закладу. То ж, керівництво кафедри чи Інституту жодним чином не впливало, і не могло вплинути на вибір викладача М.Берловського щодо складу учасників поїздки.
Принагідно інформуємо, що стажування, як такого, студенти спеціальності «Польська мова і література» на території Республіки Польща не проходили ще взагалі.
3. Дійсно між п.М.Берловським та керівництвом кафедри протягом навчального року виникли суперечки, які торкались методики викладання. Слід зазначити, що ці питання постійно перебувають у полі зору навчально-методичних структур університету та керівництва кафедри.
Методики, які застосовувались скаржником викликали зауваження з боку колег, які, однак, ним не сприймались. Питання методичного забезпечення навчального процесу є одним з основних у діяльності кафедри і тому вважаємо, що висловлені зауваження повинні були бути враховані, а не сприйматись зневажливо.
4. Слід зазначити, що згідно з чинним законодавством прийняття на роботу громадян іноземних країн і у т.ч. Республіки Польща, здійснюється за згодою вищого навчального закладу України та направлення Міністерства освіти і науки України. На таких же підставах у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника працює М.Берловський.
Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» державна політика у сфері вищої освіти забезпечується шляхом автономії вищого навчального закладу, тобто це самостійність, незалежність і відповідальність вищого навчального закладу у прийнятті рішень стосовно самостійного добору і розстановки кадрів.
На підставі вищенаведеного, з метою збереження позитивних надбань у навчанні та вихованні кваліфікованих полоністів та подальшого розвитку співпраці з польською стороною, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника звернувся до Міністерства освіти і науки України з проханням щодо ротації кадрів та заміни п. М.Берловського іншим фахівцем.
Практика ротації кадрів громадян Республіки Польща мають місце не лише в нашому університеті, але і в інших вищих навчальних закладах України.
Жодних листів чи звернень від органів прокуратури, СБУ, Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща, МОН України щодо «визнання правоти» М. Берловського до університету не надходило”.
Крім того, видання “Galka.if.ua” отримало коментар щодо цієї ситуації від завідувача кафедри слов’янських мов Микола Лесюка.