Прикарпатці беруть участь у Днях діалогу з владою, які проходять у Тернополі

Автор: Зелінська Тетяна

26 Вер, 2018 21:17

Поділитись публікацією
Прикарпатці беруть участь у Днях діалогу з владою, які проходять у Тернополі
Делегація міських, селищних і сільських голів Прикарпаття бере участь у Дні діалогу з владою, який проходить у Тернополі. Івано-Франківську область представляють окремі голови міст та об’єднаних територіальних громад, заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський.

Читайте також: Міський суд Івано-Франківська отримав нову голову

Цей традиційний щорічний захід слугує майданчиком для обговорення питань і вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо результатів реформи місцевого самоврядування, бюджетного забезпечення територіальних громад, впровадження секторальних реформ, удосконалення законодавчої бази. День діалогу з владою проводиться Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

Форум зібрав понад 400 учасників, серед яких голови громад-членів Асоціації міст України, парламентарі, представники проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів АМУ та експертного середовища. У заході беруть участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, віце- прем’єр міністр Геннадій Зубко, спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт, генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер.

Відкрив День діалогу з владою голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко, пише “Галка” з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

За словами регіонального консультанта з юридичних питань (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрія Деркача, який бере участь у заході, День діалогу з владою є ефективним майданчиком для спілкування між представниками місцевого самоврядування та вищою державною владою.

«У контексті децентралізаційних процесів важливо формувати не тільки тісні партнерські відносини між різними рівнями влади, а й спільно вирішувати нагальні проблеми для формування сильних, самодостатніх громад», – наголосив Андрій Деркач.

За його словами, на форумі було обговорено чимало гострих проблем, зокрема відсутність нової редакції закону про службу в органах місцевого самоврядування, затримка впровадження закону про комерційний облік тепло- і водопостачання, неефективність розподілу освітньої субвенції тощо.

«Форум вкотре засвідчив, що сильна, демократична, держава можлива лише за умови функціонування сильних громад», – підсумував Андрій Деркач.