Прикарпатці переймали досвід у Тячівській ОТГ на Закарпатті (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

16 Сер, 2017 09:47

Прикарпатці переймали досвід у Тячівській ОТГ на Закарпатті (ФОТО)

У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» представники регіонального відділення Асоціації міст України й органів місцевого самоврядування Прикарпаття взяли участь у «Маршруті успіху» до Тячівської міської ОТГ.

Тячівська ОТГ з січня 2016 року розпочала життя в нових бюджетних умовах. Сьогодні Тячів – центр об’єднаної територіальної громади, яка шляхом реформування приєднала до міста навколишні cела: Тячівка, Руське Поле, Лази, Округла. Нині Тячівська ОТГ належить до найкращих об’єднаних територіальних громад України.

Прикарпатці оглянули об’єкти, які збудовано чи відремонтовано за кошти Тячівської ОТГ, а також завдяки субвенціям та міжнародній допомозі. Це, зокрема, ЦНАП, новозбудований спортивний комплекс, який не має аналогів в Україні, відремонтовані дороги тощо.

Як каже голова Тячівської ОТГ Іван Ковач, бюджет об’єднаної громади, зріс приблизно на 280 відсотків. І це не враховуючи субвенцій. За словами Ковача, переваги об’єднання полягають і в тому, що у форматі ОТГ, можна самостійно визначати пріоритети щодо розвитку відповідно до особливостей громади.

«У кожному населеному пункті Тячівської ОТГ ми облаштували дитячі майданчики і футбольні поля. Також з метою енергоощадності і щоб бути незалежними від дорогого газу, ми перейшли в усіх дитячих садочках на опалення пілетом. Також вдалося утеплити частину шкіл, решту продовжимо наступного року. Для нас важливо, щоб усі учні навчалися у належних умовах, незважаючи на те, в якому населеному пункті вони проживають».

Також голові Тячівської ОТГ Івану Ковачу належить ідея створення сільських комітетів.

Підводячи підсумки візиту, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук підкреслив, що найважливіше під час таких поїздок перейняти досвід, вивчити успішні практики задля їхньої адаптації у своїх громадах. На його думку, успішний розвиток Тячівської ОТГ – це результат злагодженої роботи команди професіоналів.

Оксана ПРОЦЮК.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...