Прикарпатці придбали бійцям 128-ої бригади безпілотник

Автор: Єва Жасминова

18 Feb, 2015 10:06

Прикарпатці придбали бійцям 128-ої бригади безпілотник

Нещодавно активісти ГО «Єдина Неділима Україна» організували збір коштів і придбали для 128 гірсько-піхотної бригади безпілотник. Військові зараз знаходяться чи не в найбільш гарячій точці АТО – під Дебальцевим.

Читайте також: У франківській міськраді утворилася міжфракційна група

Інформацію про це виданню “Галка” надала член громадського об`єднання, коломийська журналістка Наталія Сандецька.

Керівник громадської організації Назар Федорук розповів, що хлопці наразі не потребують ні теплих речей, ні їжі. Зокрема в 128 бригаді воює брат Назара – Богдан. За його словами шкарпетки й термобілизна не так важливі для військових, як речі, здатні справді рятувати життя і полегшувати задачі солдатів.

“Звісна річ, дані з дистанційного розвідувальника не можуть бути єдиним джерелом розвідки, – каже Назар Федорук, – але інформація з нього допоможе розвідці”.

Безпілотник, придабиний коштом прикарпатців, модернізований. Його доукомплектовувала спеціальна експериментальна група. Відтак він може розвивати швидкість більше 100 км. на годину за вітром, пролітати близько 18 км. і триматися у повітрі щонайменше 20 хвилин. Також він оснащений високоякісною камерою і дає детальне зображення місцевості. Він стійкий до заглушування сигналу і навіть у разі перешкод радіозв’язку здатен планерувати деякий час у повітрі в автономному режимі.

“Такий безпілотник не створює додаткових проблем, – зазначає Назар Федорук. – Окрім тривалого тестування апарату ми організували курс підготовки користування ним і подальшого обслуговування для бійців 128-ї бригади. Тому хлопці зможуть повністю самостійно експлуатувати його”.

Раніше ГО «Єдина Неділима Україна» організували безкоштовну юридичну допомогу та консультацію психолога для бійців АТО та їхніх рідних. Також активісти підняли питання реформування оборони України за швейцарським зразком і провели моніторингове дослідження думки прикарпатців щодо цього. На придбання стратегічно важливих речей для військових активістів ГО «Єдина Неділима Україна» спонукав приклад деяких волонтерів.

“Побутові речі потрібні, але вони не наближають нас до перемоги і не рятують життя. Зараз найвища пора організовувати стратегічно важливі речі для солдатів України: коліматори, системи слідкування, високотехнологічна апаратура, високоточна зброя (снайперські комплекси, протитанкові системи та ін). Усіх, хто хоче допомогти військовим реальними речами, ми запрошуємо до співпраці! Долучайтеся до групи «Єдина Неділима Україна» у facebook” – наголосили учасники групи.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry