Прикарпатці вчилися у Польщі покращувати якість надання адміністративних послуг

Автор: Людмила Баран

12 Бер, 2015 13:42

Поділитись публікацією
Прикарпатці вчилися у Польщі покращувати якість надання адміністративних послуг

Працівники районних та міських Центрів надання адміністративних послуг 12 березня взяли участь у семінарі «Надання адміністративних послуг». З ними поділилися досвідом та знаннями учасники української делегації, що їздила на стажування до Малопольського воєводства.

Наприкінці лютого Малопольське воєводство зі стажувальним візитом відвідала делегація з Прикарпаття. Візит тривав протягом тижня та став можливим завдяки проекту «Підвищення якості та ефективності адміністративних послуг в Івано-Франківській області через співпрацю громади та влади».

 Проект фінансується Європейським союзом та реалізується МГЦ «Еталон» в партнерстві з Департаментом економіки Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Як зазначила керівник проекту Л. Аронець, польська модель часто ставиться у якості прикладу для реформ в Україні, а отже є важливим проаналізувати не лише здобутки, а й помилки, яких допустились наші західні сусіди — аби не повторювати їх.

Члени делегації отримали можливість на практиці ознайомитись з особливостями реалізації державної політики в галузі надання адміністративних послуг громадянам Республіки Польща, а також з основними засадами функціонування місцевого самоврядування на рівні воєводства, повіту та ґміни.

За п’ять днів прикарпатці відвідали адміністративні установи у декількох місько-сільських та сільських гмінах та місті Кракові, а також мали нагоду поспілкуватись з керівництвом місцевої влади та органів самоврядування, у тому числі зі старостою Краківського повіту Йозефом Кживожеком, віце-маршалеком Малопольського воєводства Войцехом Козаком та воєводою Малопольського воєводства Єжи Міллєром. Ці бесіди не лише допомогли краще зрозуміти суть втілених у Польщі реформ, а й, як сподіваються учасники та організатори візиту, заклали фундамент для подальшої співпраці.