На пожежі на торфовищах не впливають ні вітер, ні добові зміни погоди. Вони можуть тривати місяцями.
Основними причинами цих пожеж є самозаймання та необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку, передає прес-служба ДСНС області.
Займання можливе також внаслідок удару блискавки. Лісові й торф’яні пожежі завдають великих економічних збитків. Страждає екологія, адже задимлюються великі території, а в разі ускладнення ситуації і стрімкого розвитку у зоні лиха можуть опинитися люди, які проживають в місцях примикання лісосмуг і торфовищ до населених пунктів.
Торфові (ґрунтові або підземні) пожежі виникають частіше наприкінці літа, як продовження низових або верхових лісових пожеж. Заглиблення низової пожежі починається біля стовбурів дерев, потім поширюється у боки зі швидкістю від кількох сантиметрів до кількох метрів на добу.
Дерева при цьому гинуть внаслідок оголення і обгорання коріння. Пожежі можуть виникати і незалежно від лісових у районах торфорозробок і торф’яних боліт. На такі пожежі не впливають ні вітер, ні добові зміни погоди. Вони можуть тривати місяцями.
Горіння торфів в сухі весняні і літні періоди завдають значних економічних збитків і загрожують виникненням надзвичайних ситуацій місцевого рівня. Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається до людей із настійними рекомендаціями не розпалювати багать при перебуванні в рекреаційних зонах, не спалювати сміття поблизу торфовищ та не кидати там недопалки, оскільки можливе самозагоряння.
Управління ДСНС в області пише: якщо ви виявили ознаки загоряння лісосмуг чи торфовищ, негайно повідомляйте про це за телефоном 101.