Прикарпатців закликають висувати свої ІТ-проекти для розвитку е-демократії
07 Гру, 2016 08:49
В івано-франківському ЦНАПі 6 грудня презентували другий етап Національного конкурсу ІТ-проектів у сфері е-демократії EGAP Challenge.
EGAP розшифровується як електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади. Це спільна програма Державного агентства з питань електронного урядування України та Швейцарського бюро співробітництва, що фінансується Швейцарською Конфедерацією.
Цільовими регіонами програми стали Вінницька, Волинська (охоплює весь Західний регіон країни), Дніпровська та Одеська області.
Керівник програм у сфері е-демократії та е-врядування ВОГО “Фонд місцевого розвитку” Катерина Шкльода розповіла, що до сфери е-демократії належать електронні петиції, е-черги в дитячі садочки, онлайн-трансляції сесій міськради, моніторинг транспорту тощо. Однак люди часто не ознайомлені з цими програмами, зокрема, за результатами опитування, лише 5% жителів Волинської області користуються послугами е-демократії. Тому EGAP Challenge спрямований не тільки на розробку нових електронних програм, а й на збільшення кількості їхніх користувачів.
Проект розрахований на 3 роки. У рамках EGAP Challenge всі охочі можуть подати свої ідеї у сфері е-демократії. Основні напрямки, у яких працює програма, – інфраструктура, освіта, екологія та агропромисловість. Зараз відбувається 2 цикл EGAP Challenge – заплановано 6. Призовий фонд цього циклу складає 2 мільйони гривень, тоді як попереднього – 4 мільйони.
“Ті, хто думають, що ця програма для айтішників, – помиляються. ІТ-проект може подати будь-хто: потрібно мати ідею, а гроші вам дадауть”, – зауважила Катерина Шкльода.
17-18 грудня у Луцьку відбудеться креативний вікенд, під час якого автори ідей зможуть презентувати свої думки. Команди, які пройдуть далі, отримають менторську підтримку, тобто для них проведуть різноманітні тренінги, воркшопи, нададуть законодавчу та ІТ-бази. 11-12 лютого оберуть 12 найкращих проектів, після чого представникам програми допоможуть створити їх демо-версії, а вже 8-9 квітня відбудеться фінал, інформує “Галка”.
Витрати на дорогу, проживання та харчування учасникам повністю відшкодують. Анкету учасника можна заповнити на сайті EGAP.
До слова, переможцями першого циклу стали, зокрема, “Виборча варта” та OpenDataBot.