Восени, із зниженням температурних показників значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі, що призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше — до травмування та загибелі людей.
Зазвичай причиною виникнення пожеж у помешканнях є нехтування громадянами елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, часто для обігріву власних помешкань люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.
Саме тому, з метою попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних подій у житловому секторі працівники Служби порятунку спільно з фахівцями соціальних служб, представниками органів місцевої влади, волонтерами із залученням представників ЗМІ систематично проводять інформаційно-просвітницькі заходи, під час яких спілкуються із громадянами щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Зокрема, цього тижня профілактичне відпрацювання за участю рятувальників, представників органів місцевого самоврядування та працівників соціальної служби відбулося в селі Видинів Івано-Франківської області. Рейдова група навідалася до осель самотніх та літніх людей, інвалідів та багатодітних сімей, адже, як свідчить статистика, пожежі найчастіше виникають саме в помешканнях громадян, які опинилися в складних життєвих умовах. В ході роз’яснювальної роботи рятувальники розповіли про основні причини виникнення займань, та нагадали місцевим мешканцям правила безпеки, яких необхідно дотримуватися під час осінньо-зимового періоду.
З метою запобігання виникнення пожеж у житловому секторі Чернівецької області, місцеві рятувальники також проводили попереджувальні рейди впродовж останнього тижня. Фахівці обласного Управління ДСНС нагадали місцевим мешканцям Чернівців, сіл Горбово, Рукшин та Пригородок правила безпеки у побуті, розповіли про наслідки байдужого ставлення до цих правил та роз’яснили, як необхідно діяти у разі виникнення пожежі в будинку. Рятувальники закликали громадян використовувати тільки справні прилади і лише за призначенням, а також в жодному разі не залишати їх ввімкненими без нагляду. Кожному буковинцю співробітники Служби порятунку вручали пам’ятні листівки застережливого змісту із зазначенням екстреного номеру “101”.
Загалом, подібні відпрацювання відбулися цього тижня по всій території країни та будуть тривати і надалі, аби достукатися до свідомості громадян, і тим самим зменшити кількість пожеж у житловому секторі України.
Заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до людей з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов’язково перевірте його справність;
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
не паліть у ліжку;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання.
Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
Прес-служба ДСНС України