З метою запобігання виникнення пожеж рятувальники на Тисменничині провели роз’яснювальну роботу з громадянами.
Читайте також: Анушкевичус згадав про Лідію Дмитрів і розповів про те, яку їй обіцянку колись давав
Одним із найважливіших напрямків у спектрі діяльності рятувальників є масово-роз’яснювальна робота серед населення, навчання правил безпеки життєдіяльності у побуті, на виробництві та під час відпочинку.
Надзвичайно ефективним методом такої роботи були і залишаються комплексні профілактичні відпрацювання населених пунктів. Під час таких заходів спеціальні рейдові групи, до складу яких входять представники пожежно-рятувальної служби, поліції, соціальні працівники, депутати сільських рад, спеціалісти з електро- та газового господарств, навідуються на обійстя мешканців населених пунктів краю.
20 грудня працівники Управління ДСНС України в Івано-Франківській області спільно з тисменицькими рятувальниками провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців села Старий Лисець.
Спочатку у приміщенні сільської ради відбулася інструктивна нарада, на якій всі учасники відпрацювання були ознайомлені з метою та програмою даного заходу, а також з ситуацією щодо пожеж в цьому населеному пункті. На нараді зокрема було озвучено статистику пожеж в даному населеному пункті за останні десять років. А в 2017 році стався трагічний випадок, 15 грудня внаслідок пожежі в господарській будівлі загинув чоловік 1967 р.н.
Під час подвірних обходів рятувальники основну увагу приділяли одиноким громадянам, багатодітним сім’ям та людям похилого віку. Їм нагадали правила безпеки та розповіли до чого може призвести нехтування ними.
«Виникненню будь-якої пожежі можна запобігти. Для цього потрібно знати та дотримуватись правил пожежної безпеки, що не вимагає від людей жодних надзусиль, однак завдяки цьому можна зберегти власне життя та здоров’я» – говорили рятувальники людям.
Щороку з настанням холодів на Івано-Франківщині збільшується кількість пожеж, спричинених неправильним обладнанням та експлуатацією печей. Пожежі через несправні печі виникають здебільшого у сільській місцевості, у тих оселях, де господарі чи то з легковажності, чи то від нерозуміння серйозності проблеми ігнорують застереження фахівців, не стежать за станом своїх опалювальних приладів, невчасно прочищають та лагодять їх. Тому при проведенні комплексного відпрацювання рятувальники підкреслили необхідність дотримання правил поводження з пічним опаленням.
Також мешканцям села вручали пам’ятки та листівки застережливого характеру.
«Працівники Тисменицького РВ Управління ДСНС в області постійно проводять таку роз’яснювальну роботу на території району, адже завдяки безпосередньому спілкуванню з людьми можна краще донеси до громадян всю важливість дотримання правил пожежної безпеки» – зазначив начальник Тисменицького РВ Управління ДСНС України Ігор Дмитрів.
Комплексні відпрацювання населених пунктів на Прикарпатті проводитимуться й надалі. Адже саме життя підказує просту істину: лихові краще запобігти, аніж потім пожинати його гіркі плоди.
Інформує прес-служба Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.