Прикарпатцям розповіли, як працюватиме новий апеляційний суд

Автор: Костинюк Олександр

01 Oct, 2018 14:31

Прикарпатцям розповіли, як працюватиме новий апеляційний суд

Про це йшлося в понеділок, 1 жовтня, на прес-конференції щодо ліквідації Апеляційного суду Івано-Франківської області та утворення Івано-Франківського апеляційного суду.

Читайте також: У судах Івано-Франківщини і надалі не вистачає суддів (ВІДЕО)

Такі зміни спричинені Указом Президента України “Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах” від 29 грудня 2017 року.

Голова Апеляційного суду Івано-Франківської області Богдан Гриновецький розповів, якими будуть перші кроки на шляху до створення нового суду.

“Це частина тієї судової реформи, яка була спланована судовим керівництвом. Реформа має на меті оптимізувати роботу судової системи і наблизити суд до громадськості. Ті судді, які вже пройшли атестацію, будуть переведені до складу нового Івано-Франківського апеляційного суду. 3 жовтня ми плануємо зібрати збори суддів, де найголовнішим завданням буде обрання голови нового суду”, – каже Гриновецький.

Також Богдан Гриновецький додав, що жодних обмежень щодо претендентів на посаду голови нового суду немає:

“Робота суду починається з нового листка і попередні кадрові призначення чи посади до уваги не беруться. Якщо колеги мене оберуть головою, я буду радий, що я очолив новий суд у процесі реформи”.

Крім того, на зборах мають вирішити склад колегій, які вестимуть ще не закриті справи.

Час початку роботи нового суду буде відомий, коли оберуть нового голову. Рішення буде опубліковане в газеті “Голос країни”.

Оксана Розвадовська, керівниця апарату Івано-Франківського апеляційного суду, зазначає, що наразі в суді діє тимчасовий штатний розпис.

“Згодом будемо чекати вже сталого розпису. Роботу потихеньку розпочинаємо і будемо налагоджувати. Також буде діяти апеляційна комісія. Хоч і згідно реформи, кілька районів будуть об’єднані в один, але людям це не спричинить незручностей. Просто судді будуть їздити по районах до громадськості”, – каже Оксана Розвадовська.

Юрисдикція Івано-Франківського апеляційного суду поширюватиметься на апеляційний округ, що включає в себе Івано-Франківську область.

Наразі вже 15 суддів Апеляційного суду Івано-Франківської області переведені на роботу на посадах новоствореного суду. У зв’язку з цим розгляд справ, які перебували в провадженні цих суддів та були призначені до розгляду, на цьому тижні не відбудуться.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry